Google Drive’da Arama Özelliği Geliştirildi

   Google Drive ile ilgili yapılan son açıklamada uygulamanın daha da geliştirildiği açıklandı.

   Google Drive’da Arama Özelliği Geliştirildi

   Google Drive adı verilen uygulama, Google tarafından sunulan bulut depolama sunucu olurken, Google Drive için geliştirmeler yapılmaya devam ediyor. Öyle ki Google tarafından yapılan son açıklamalarda arama özelliğinde iyileştirmelerin yapıldığı açıklandı.

   Google Drive arama özelliği nasıl geliştirildi?

   Google Drive için yapılan yeniliklerde kişilerin artık çok daha kolay bir şekilde Google Drive içeriğinin aranabileceği belirtildi. Bu bakımdan özelikle Google Drive uygulamasını etkin bir şekilde kullanan ve veri sayısı oldukça fazla ve arama yapmak durumunda kalan kişiler için Google Drive’ın bu yeni özelliği büyük bir kolaylık sağlayacak.

   Google gibi oldu denildi!

   Google Drive için yapılan yorumlarda uygulamanın daha çok Google gibi olduğu belirtilirken, kişilerin Google Drive içerisinde Google’da gibi arama yapılabilecek.  Üstelik yapılan diğer açıklamalarda sesli arama gibi oldu denildi! Arama özelliğinin de Google Drive’a eklenebileceği belirtildi. Bu özelliğin de aktif hale gelmesi halinde kullanıcıların arama yapması ve istenilen içeriklere ulaşabilmesi çok daha kolay olacak. Bu bakımdan bu özellikler kullanıcılar adına her zaman işleri daha kolay hale getirebilecek durumda.

   Nasıl sorgulanacak?

   Yapılacak aramalarda kişilerin doğal dil işleme türüne yönelik arama yapabileceği belirtildi. Bu da “Geçen Haziran yüklediğim bütçe raporumu bul” şeklinde aramaların sistem tarafından tanınacağını gösteriyor. Böylece kişiler sanal asistan kullanır gibi direktifler vererek Google Drive üzerinden istediği sonuçlara ulaşabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.