Google Daydream View VR Tanıtıldı!

   Google dün akşam yaptığı tanıtım ile birlikte Google Daydream View VR’ı resmen görücüye çıkarıldı. İşte konuyla ilgili detaylar.

   Google Daydream View VR Tanıtıldı!

   Google, ilk sanal gerçeklik adımını Google Cardboard ile atarken, yeni üretimi gerçekleştirilen ürün çıtayı çok daha yukarılara çıkardı. Öyle ki Google Daydream View VR adı verilen yeni ürün sanal gerçeklik konusunda oldukça başarılı.

   Kumanda desteği sunuluyor

   Google Daydream View VR ile birlikte Google, kumanda desteği de sunarken, kumanda kullanımı ile birlikte sanal gerçeklik alanında kullanım çok daha üst seviyelerde. Öyle ki kişilerin eli ile yönetebileceği tüm nesneler kumanda sayesinde kolay bir şekilde yönlendirilebiliyor. Üstelik kumandanın üzerinde yer alan tuşlar da yine uygulama ve oyunlarda gerekli işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirebilecek.

   Başlık telefonların kolay bir şekilde yerleştirildiği şekilde olurken, aynı zamanda Pixel ve Pixel XL gibi cihazlar uyumluluk konusunda başarılı. Sektördeki tüm sanal gerçeklik gözlüklerine göre çok başarılı olan cihaz, üstelik hafiflik konusunda da başarılı. Yapılan açıklamalarda Google Daydream View VR için özel bir sistemin geliştirildiği ve yüzde 30 oranında daha hafif bir cihazın üretildiği belirtildi. Aynı zamanda gözlük kumaş ile kaplanarak tasarımda da farklı bir cihaz ortaya çıkarılmış durumda.

   Fiyatı ne kadar?

   Google Daydream View VR için yapılan açıklamalarda fiyatın 79 dolar olduğu belirtilirken, kırmızı, beyaz ve gri olmak üzere 3 farklı renk seçeneği de sunulmuş durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.