Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor

   Son dönemlerde çok farklı sektörlerde hizmet vermeye başlayan Google, son olarak çevrimiçi televizyon servisi için özel olarak çalışmalarını başlatmış durumda.

   Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor

   Son yıllarda internet kullanımının özellikle mobil olarak artış göstermesi kullanıcıların internet kullanımında da farklı değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Bu konuda en önemli durumlardan bir tanesi kullanıcıların izleme alışkanlıklarının değişmesi.

   Televizyon izleme oranları düşüyor!

   Televizyondan ziyade kişilerin kendilerine özgü oluşturduğu yayın akışını yaratması ile özel izleme imkânı sağlayan mobil uygulamaların tercih edilmesi, bu konuda çevrimiçi televizyon sektörünün gelişmesi adına önemli bir imkân sağladı.

   Google potansiyelin farkında

   Google tarafından yapılan son açıklamada çevrimiçi televizyon imkânı sunmak adına özel bir projenin geliştirildiği ve bu proje ile birlikte sektörde Google’ın farklı bir yere gelmeyi amaçladığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde Google tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklamanın ve aynı zamanda tanıtımının yapılması beklenirken bu tanıtımı ile birlikte sektörde nasıl bir değişikliğin yapılacağı da görülebilecek.

   Bugüne kadar Google tarafından piyasaya sunulan pek çok servis ve uygulama yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başarırken çevrimiçi televizyon uygulamasının da ciddi bir potansiyeli olduğu düşünülüyor. Üstelik Google geliştirdiği bu yeni uygulamada dünya çapındaki pek çok büyük yayıncı ile anlaşma sağlamayı, düşük abonelik fiyatları ile hizmet sunmayı amaçlıyor. Gündeme gelen bilgilerde geliştirilecek yeni özelliğin YouTube üzerinden de sunalabilmesi mümkün olduğu belirtildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.