Google Balonları Yapay Zekayla Havada Kalacak

   Google tarafından geliştirilen yeni internet projesinde balonlara yapay zeka desteği sağlanacak.

   Google Balonları Yapay Zekayla Havada Kalacak

   Google internet erişiminin sağlanması ve bu konuda kişilerin ücretsiz hizmet alabilmesi adına balon projesini geliştirirken, projeye yapay zeka desteğinin de verileceği belirtildi.

   Project Loon akıllanıyor!

   Google tarafından geliştirilen projeye Project Loon adı verilirken, uzun zamandan beri bu projeye büyük bir ilgi çekiyordu. Üstelik proje sonrasında Facebook gibi pek çok teknoloji devi tarafından benzer projeler gelirken, bu konuda önümüzdeki dönemlerde çok daha önemli projelerin faaliyete geçmesi ve hizmet vermesi bekleniyor.

   Yapay zeka ile desteklenecek olan Google Project Loon, artık daha uzun süre havada kalabilecek. Bu açıdan bakıldığında artık internet hizmetinin alınması konusunda çok daha uzun süreli bir imkan sağlanmış olacak. Aynı zamanda yapay zeka Google Project Loon için olumsuz hava şartlarında da destek sağlayacak ve kontrol direk kurulacak yeni sistem üzerinden verilecek. Öğrenme teknolojisinin de bulunduğu Google Project Loon, farklı davranışlara, durumlara göre öğrenebilir yapısı ile birlikte daha da iyi bir şekilde gelişme sağlanabilecek.

   98 gün havada kaldı!

   Geliştirilen yeni teknoloji ile birlikte Google Project Loon son testlerde 98 gün havada kalmayı başardı. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde stabil olarak kullanılacak bu teknoloji ile birlikte Google Project Loon için daha uzun süreli bir kullanım mümkün olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.