Google Android Studio’yu Güncelledi

   Google tarafından kullanıma sunulan Android Studio için güncelleme yapıldı.

   Google Android Studio’yu Güncelledi

   Android işletim sisteminde yönelik uygulamaların geliştirilmesi adına kullanıma sunulan Android Studio, pek çok firma için oldukça kullanışlı yapıda. Android Studio ile ilgili yapılan açıklamalarda Google tarafından yeni bir güncellemenin kullanıma sunulduğu belirtildi. Bu kapsamda Android Studio için 2.2 versiyonu da yayınlandı.

   Android Studio nasıl güncellenecek?

   Android Studio için kullanıcıların güncelleme alabilmesi için cihaz ayarları üzerinden işlem yapması gerekiyor. Uygulama açıldıktan sonra ise kişilerin güncelleme bölümünün kontrol edilmesi gerekiyor. Bu kontrol sonrasında yeni güncelleme işlemleri için kişiler kolay bir şekilde güncellemeyi alarak, yeni Android Studio 2.2 versiyonunu kullanmaya başlayabilecek.

   Android Studio programını ilk defa kullanılacak kişiler ise Android Studio resmi indirme sayfası üzerinden kolay bir şekilde yeni, güncel sürümü kullanabilecek.

   Yeni sürüm daha hızlı, daha akıllı!

   Android Studio ile ilgili yapılan açıklamalarda Android Developers Blog’da yayınlanırken, yapılan yazılı açıklamalarda Android Studio 2.2 sürümünün çok daha hızlı ve akıllı bir yapıda olduğu açıklandı. Bu bakımdan yeni versiyonda çalışma yapacak kişiler çok daha kolay bir şekilde işlemlerini yapabilecek.

   Yeni versiyonda ön plana çıkan özellikler daha çok ara yüzde görülürken, kişilerin yeni taslak modu üzerinde daha hızlı bir şekilde çalışabileceği açıklandı. Aynı zamanda widgetler için yeni özellikler bölümünün kullanılması ile birlikte görsel ayarlamaların da yapılabileceği açıklandı. Üstelik Android Studio 2.2 ile birlikte Android Nougat’ın tüm özelliklerini de barındırıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.