Google Allo Sonunda Geliyor!

   Google’ın tanıtımını uzun süre önce yaptığı Google Allo artık piyasaya çıkıyor.

   Google Allo Sonunda Geliyor!

   Google tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen Google I/O etkinliğinde tanıtılan fakat hala piyasaya sunulmayan Google Allo için yeni haberler gelemeye başladı. Google Allo ile ilgili gelen bilgilerde uygulamanın bu hafta içerisinde kullanıma sunulacağı açıklandı. Bu bakımdan mesajlaşma konusunda önemli bir alternatif olacak Google Allo, bu hafta itibari ile mobil sektörde Google’ın önemli kozlarından birisi olacak.

   WhatsApp’ı etkiler mi?

   Anlık mesajlaşma konusunda hizmet verecek olan Google Allo, şu anda piyasada popüler olan kullanılan WhatsApp ve iMessage gibi uygulamalara rakip olacak. Google tarafından desteklenen bu uygulamanın özelikle diğer Google servisleri ile uyumlu olacak olması, Google Allo’yu daha da popüler hale getirebilir. Fakat bu konuda WhatsApp’ı çok fazla etkileyebilmesi mümkün görünmüyor.

   Uçtan Uca şifreleme Google Allo’da

   Google Allo ile birlikte güvenlik konusunda da gerekli düzenlemelerin yapıldığı görülürken, Google uçtan uca şifreleme gibi pek çok güvenlik önlemini almış durumda.  Aynı zamanda Google Asistan ile tam uyumlu bir şekilde çalışan Google Allo ile birlikte kişiler kolay bir şekilde asistan üzerinden de Google Allo için işlem yapabilecek. Fotoğraf gönderiminde ek efektler, çıkartmalar gibi pek çok ek özellik ile birlikte gelecek olan Google Allo ilk haliyle bile şu andaki pek çok uygulamadan daha gelişmiş bir yapıda olacak. Uygulama çıkış tarihi itibari ile Windows Phone desteği sunmayacak ve sadece iOS ile Android cihazlarda kullanılabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.