Gear VR İçin Xbox Wireless Controller Desteği Geliyor!

   Gear VR Xbox ile iddialı bir giriş yapan Microsoft, Samsung ile önemli bir iş birliğine hazırlanıyor.

   Gear VR İçin Xbox Wireless Controller Desteği Geliyor!

   Microsoft ile Samsung arasında son dönemlerde iyi bir iş ortaklığı başlatılırken bu konuda ilk olarak Samsung’tan bir hamle gelmişti. Samsung tarafından piyasaya sunulan Galaxy serisi telefonlarda Microsoft’un en önemli uygulamaları olan Word, Excel, PowerPoint, Skype, OneNote gibi pek çok uygulama ön yüklü olarak gelirken, şimdi bu ortaklığa bir yenilik daha geliyor. Bu kapsamda ise Xbox Wireless Controller Gear VR aygıtını destekleyecek.

   Resmî açıklama Microsoft’tan geldi

   Konuyla ilgili resmî açıklama Microsoft’tan gelirken, yapılan yazılı açıklamada Xbox Wireless Controller olarak adlandırılan yeni teknolojinin artık PC ve oyun aksesuarlarında da yer almaya başlayacağı belirtildi. Bu bakımdan yeni özellikler ve geliştirmeleri ile birlikte kullanıcıları çok daha cazip bir seçenek bekliyor.

   İlk oyun Minecraft!

   Xbox Wireless Controller kablosuz kumanda için yapılacak bu yenilik sonrasında ilk olarak Minecraft: Gear VR Edition piyasaya sunulacak ve bu oyun ile birlikte kullanıcılara önemli bir seçenek de sunulmuş olacak. Bu bakımdan Samsung ve Microsoft ortaklığı sonrasında kullanıcılar son dönemlerin en çok oynanan oyunlarından birisi olan Minecraft için de bir yenilik sunulacak. Oyunun Minecraft olmasındaki en önemli sebep de kuşkusuz bu oyunun Microsoft tarafından satın alınması. Bu açıdan Microsoft ortaklık ile birlikte önemli bir avantajı elinde bulunduracak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.