Galaxy Home’un Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu

   Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, yaptığı açıklamada Galaxy Home’un çıkış tarihi hakkında bilgiler verdi.

   Galaxy Home’un Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu

   Akıllı ev teknolojilerine yönelmeyi ihmal etmeyen Samsung, bir süre önce Galaxy Home adını verdiği akıllı hoparlörünü duyurmuştu.

   Özellikle Apple ve Amazon gibi dev isimlerin dahil olduğu sektörde varlık göstermek isteyen Samsung, bunun için Galaxy Home’u geliştiriyor. Geçtiğimiz sene gözler önüne serilen cihazın ne zaman satışa sunulacağı belli oldu.

   Samsung CEO’su Galaxy Home çıkış tarihini açıkladı

   Daha önce Amerikan Fedaral İletişim şirketi raporlarında görüntülenen Galaxy Home, Samsung’un akıllı ev sistemlerine el atacağını düşündürmüştü.

   Nitekim geride bıraktığımız yıl dahilinde tanıtılan Galaxy Home, anlaşılan daha fazla bekletmeyecek. Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, yaptığı açıklama ile cihazın yılın ilk yarısında piyasaya sürüleceğini kaydetti.

   Yani bu da nisan ayına kadar Galaxy Home’un satın alınabilir olacağını gösteriyor.

   Şu anda sektöre baktığımızda özellikle Google ve Amazon’un hakimiyet elde ettiğini görüyoruz. Google Asistan ve Alexa adı verilen sesli asistan servisleri ile büyük bir kullanıcı kitlesi elde etmeyi başaran ikili, nitekim bu başarı ile dikkat çekmişlerdi.

   Akıllı hoparlör alanında rekabet artıyor

   Bir süre önce HomePod adını verdiği akıllı hoparlörünü satışa sunan Apple, belli başlı ülkelerde yaygınlık kazanmayı sürdürüyor.

   Siri ile birlikte evin kontörlünü ele almayı sağlayan cihaz, aynı zamanda gündelik işler adına kolayca bilgi edinmeyi mümkün kılıyor.

   Akıllı hoparlör modelleri, hava durumu sorgulama ve alışveriş gibi işlemlerin yanı sıra destekli ev cihazlarının kontrol edilmesini de sağlıyor.

   Aydınlatma gibi ihtiyaç duyulan tüm işlemleri gerçekleştirmek için sesli asistan servisi ile konuşmak yeterli oluyor. Herhangi bir odanın ışığını açabilir veya sizi uyandırmasını isteyebilirsiniz.

   Ayrıca müzik dinlemek için de hoparlörü kullanmak mümkün. Bunun için asistandan sevdiğiniz şarkıyı çalmasını istemeniz yeterli.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.