Flama Bayrak Nedir, Nerelerde Kullanılır?

   Flama bayrak elde tutulabilecek boyutta ya da yer de sabit durabilecek şekilde üretilen bir bayrak türüdür.

   Flama Bayrak Nedir, Nerelerde Kullanılır?

   Flama bayrak elde tutulabilecek boyutta ya da yer de sabit durabilecek şekilde üretilen bir bayrak türüdür. Bu bayrak türünü diğer bayraklardan ayıran önemli özelliklerinden bazıları; farklı kullanım alanları, boyutunun çeşitliliği ve görsel olarak kişiler üzerinde bıraktığı etkidir.

   Görsel olarak flama bayrak benzerlikleri bulunmaktadır. İster gösteri ve yürüyüşlerde, isterseniz de kapı giriş ve çıkışlarında tercih edebilirsiniz. Kullanılacak olan malzemeler, kenar püskülleri, renk ve firma logosu gibi özelleştirmeler yapılabilir, kurumlar üzerinde olumlu bir algı oluşturulmasında yardımcı bir araç olabilir. Bununla birlikte;

   • Okul ve hastane,
   • Gösteri ve yürüyüş,
   • Çeşitli fuar organizasyonları,
   • Kurum ve kuruluşlar,

   İçin de sıklıkla tercih edilmektedir. Saklanması, kullanımı, boyutu ve dikkat çekiliği sebebiyle etrafımızda görmeye alışık olduğumuz bir bayrak türüdür.

   Gönder Bayrak Nedir?

   Uzunca bir direğin üzerine asılmış, ip yardımıyla kontrol edilebilen, yüksek boyutlu olan gönder bayrak çeşididir. Bu bayrak türünü sıklıkla kamu kurum ve kuruluşları, firma, okul ve hastaneler gibi büyük yapılı kuruluşlar tercih etmektedir. Tercih edilmesindeki temel sebep sağladığı itibar algısıdır. Bu algı kurum ve kuruluşlar için fazlasıyla önemli ve sıklıkla olumlu geri dönüşleri olabilecek bir durumdur. Kuruluşların akılda kalıcılığı, güven ve kaliteyi temsilen bu bayrak türü oldukça yardımcı olacaktır.

   Gönder Bayrak Nerede Kullanılır?

   Bu bayrak türünün kullanım alanı oldukça fazladır. Günümüzde değişen istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda kullanım alanın giderek artacağı ve çeşitlediği beklenen bir durumdur. Bu bayrak türünün genel olarak kullanım alanları;

   • Okul,
   • Hastane,
   • Kamu kurum ve kuruluşları,
   • İmalat yerleri,
   • Kreş ve çocuk yuvaları,

   Olarak sıralanabilir.  Genellikle kurumların bahçelerinde, bir ya da daha fazla bayrağın yer alacak şekilde sıralanmasıyla tercih edilmektedir. Kullanılan bayrak sayısının fazla olması kurumların ilk izlenimleri açısından oldukça faydalıdır. Ülkemizde sıklıkla iki ya da daha fazla bayrağın tercih edildiği görülmektedir. Bu durum temelde, bayrak sayısının kurumlara sağlayacağı itibar ve güven algısının artması ve pekiştirilmesinden kaynaklı bir durumdur. Bunun yanı sıra kullanılacak olan malzemelerin dikkat çekici ve akıllarda kalıcı olacak şekilde tasarlanıp, üretilmesi ve kişiselleştirilebiliyor olması en bilindik avantajlarından bazılarıdır.

   Makam Bayrağı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

   Bir direk üzerine ortalama boy ve şekilde tasarlanıp, üretilebilen makam bayrağı çeşididir. Tercih edilebilecek üç adet bayrak direği rengi bulunmaktadır. Bunlar; Gold, gümüş ve kromdur. Bayrak direğinin uç kısmına isteğe göre sembol eklenebilir. Bunula birlikte bu bayrak türü sıklıkla konuşma salonları, fuar alanları, toplantı ve çalışma salonlarında kullanılmaktadır. Kullanım alanları çeşitli olmakla birlikte, sıklıkla kapı girişleri ya da yakın yerlere pek çok bayrağın sıralanmasıyla tercih edilmektedir. Boyutu ve dikkat çekiciliği sayesinde sık sık devlet, resmi kurum ve kuruluşlar tercih etmektedir. Kullanım amacı ve yerine göre kurumlar üzerindeki güven, kalite algısının artmasına ve akıllarda kalıcılığın sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

   Makam Bayrağı Çeşitleri Nelerdir?

   Bu bayrak türü sıklıkla tercih edilmesi sebebiyle çeşitleri de bir hayli fazladır. Bayrak direği krom ya da pirinç olarak üretilebilmekte ve saten kumaş kullanılmaktadır. Tercihe göre bayrak kenarlarına parlak ve farklı renklerde püsküller eklenebilir. Bayrak boyutu zorunlu olarak 100 x 150cm boyutunda üretilmekte olup, firma ve kurumların tercihlerine göre bayrak direği rengi, kumaş kalite ve renk seçenekleri değişkenlik gösterebilir. Kişiselleştirebilir bir ürün olması, kolay taşınması ve dikkat çekiciliği nedeniyle sıklıkla kurumlar tarafından tercih edilmektedir. Uzun ömürlü olması, algı yönetiminde sağladığı kolaylıklar sebebiyle akla ilk bayrak türü olmaktadır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.