Firefox Browser’da Kritik Bir Açık Tespit Edildi

   Firefox için yapılan son güncellemenin adında yeni bir güvenlik açığının oluştuğu belirtildi.

   Firefox Browser’da Kritik Bir Açık Tespit Edildi

   Son yıllarda oldukça ciddi bir atılım içerisinde olan ve yeni güncellemeler ile birlikte daha etkin bir tarayıcı oluşturmayı başaran Firefox Mozilla, yeni güncellemesini ardından önemli bir açık ile gündeme geldi. Özellikle Comodo adı verilen güvenlik firması tarafından yapılan araştırmalarda açığın tespit edildiği paylaşılırken, açığın oldukça kritik ve tehlikeli olduğu da belirtildi.

   Man in The Middle saldırılarına açık!

   Oluşan açık sonrasında sistemin oldukça popüler durumdaki Man in The Middle saldırılarına karşı güvensiz bir duruma geldiği belirtilirken özellikle bu açıktan yararlanacak kötü niyetli kişilerin kullanıcıların önemli bilgilerini ele geçirebileceği açıklandı.

   Kullanıcıların bu sorundan kurtulabilmesi adına 20 Eylül tarihinde yapılan güncellemeyi mutlaka alması gerekiyor. 20 Eylül tarihli güncelleme ile birlikte daha güvenli bir tarayıcıya ulaşmak mümkün olabiliyor. Öyle ki Firefox tarafından bu tarihte yapılan güncelleme sistemde oluşan ciddi bir açığı gideriyor.

   Man in The Middle ne işe yarıyor?

   Özel bir saldırı türü olan ve Türkçe’ye ortadaki adam olarak çevrilen Man in The Middle kullanıcıların bilgisayarlarının tamamen ele geçirilmesine neden oluyor. Bilgisayarların ele geçirilmesinin ardından kullanıcıların tüm bilgilerini ele alma imkânı elde eden hackarler böylece ciddi mağduriyetler de yaratabiliyor. Bundan dolayı bu tip sorunların yaşamak istemeyen kullanıcıların tarayıcıların ve sistemindeki diğer uygulamaların güncel ve güvenli sürümlerini kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.