Fiber İnternet Özellikleri

   Günümüz internet paketlerinde internet hızları 4 mbps ile 100 mbps arasında değişkenlik göstermekte; 24 mbps üzeri hızlar ise fiber teknoloji ile sağlanmaktadır.

   Fiber İnternet Özellikleri

   Fiber internet günümüzde en çok tercih edilen, yeni nesil evde internet bağlantısıdır. Fiber internet altyapısı olan her yerde internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği internet hizmeti Fiber oluyor.

   Fiber internet

   Fiber internet ülkemizde son 5 yıldır kullanılmaktadır. Fazlasıyla rağbet gören ve internet abonelerinin sıklıkla talep ettiği bu hizmet ülkemizde her bölgede bulunmamaktadır.

   Fiber teknoloji geleneksel internet altyapısının değiştirilmesi ve yerine fiber altyapının yerleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Bunun için geleneksel altyapıda bulunan iletkenlerin yeni iletkenlerle yani; bakır iletken kabloların cam elyaf kablolar ile değiştirilmesi gerekmektedir.

   Kısaca; o bölgede bulunan geniş altyapının değişmesi ve yüksek maliyet isteyen çalışmaların yapılması gerekmektedir.

   Türkiye’de fiber altyapı çalışmaları devam etmekte ve günden güne yayılmaktadır.

   Fiber internet kullanıcı olmak isteyen kişiler öncelikle altyapı sorgulaması yapmalı ve bölgelerinde fiber hizmetin verilip verilemeyeceğini test etmelidir.

   Fiber altyapı sorgulama işlemleri telekomünikasyon şirketlerinin müşteri hizmetlerinden ya da internet sitelerinden yapılabilir.

   Bununla birlikte fiber internet hızı 24 mbps ile 100 mbps arasında internet hızı sağlamaktadır. Bu da abonenin dilediği veriyi kesintisiz şekilde yükleyebilmesini, kolaylıkla oyun oynayabilmesini, görüntülü konuşma yapabilmesini ve film izlemesini sağlamaktadır.

   Fiber internet paketleriz, internet paketleri içerisinde, en yüksek fiyatlara sahip olsa da Özgür İletişim Paketi gibi hem fiber hem de uygun fiyatlı paketler de satın alınabilir.

   Fiber internet hızı

   Günümüz internet paketlerinde internet hızları 4 mbps ile 100 mbps arasında değişkenlik göstermekte; 24 mbps üzeri hızlar ise fiber teknoloji ile sağlanmaktadır.

   Oyun, video, fotoğraf, film ve görüntülü konuşma gibi yüksek kapasiteli verilerin kesintisiz gerçekleşebilmesi içinse 16 mbps üzerinde internet hızı gerekmektedir.

   Paket koşullarına göre değişen internet bağlantı hızı paket fiyatlarını etkilemekte; hız yükseldikçe fiyatın da artmasına sebep olmaktadır. Fakat yine de yüksek hızda uygun fiyatlı internet paketi bulmak mümkün.

   Turknet GigaFiber

   İnternet aboneliklerinde 4 ayrı koşul kullanıcılar için oldukça önemlidir: Hız, kota, fiyat ve taahhüt.

   Kullanıcılar yüksek hız, kotada internet hizmetine ihtiyaç duymakta aynı zamanda taahhüt koşulları iyileştirilmiş ve uygun fiyatlı internet paketi talep etmektedir.

   Fiber internet altyapısında normal internete nazaran 8 katı hızda internet erişimi sağlayabilirsiniz. Ama söz konusu TurkNet GigaFiber olunca bu hız neredeyse 50 kata kadar çıkıyor.

   1000 mbps hızında bir internet ile kullanıcıların karşısına çıkan TurkNet, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en hızlı internetlerinden birini sunuyor. Ayrıca sadece download değil upload hızlarında da neredeyse devrim yaparak 1000 mbps download olan pakette 150 mbps upload hızı alabiliyorsunuz. Farklı hız seçenekleri de olmasına rağmen sunulan fiyatlar sayesinde dünya standartlarında bir hızı VDSL internet fiyatına kullanabiliyorsunuz. Eğer başka bir operatörden hizmet alıyorsanız da TurkNet, 480 TL’ye kadar cayma bedelini karşılıyor.

   4 ile 16 mbps arasında değişkenlik gösteren internet erişim hızı, fiber teknolojide 24 ile 100 mbps arasında değişkenlik göstermektedir. Bu hız filmleri ve oyunları saniyeler içerisinde yüklemenizi ve kesinti olmadan erişime devam edebilmenizi sağlar. Aynı zamanda online görüşme ve proje yapımlarınızda çok daha kaliteli bir internet deneyimi yaşamanızı sağlar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.