Falcon 9’a Uzaylılar mı Saldırdı?

   Falcon 9 testlerinde yaşanan patlama sistemde ciddi bir tahribata yol açarken, yeni tartışmalar uzaylılara yönelmişti.

   Falcon 9’a Uzaylılar mı Saldırdı?

   SpaceX Falcon 9 tüm denemelerinde herhangi bir sorun yaşanmadan tekrar iniş yapmayı başarırken, büyük gün öncesinde yapılan son testte, ciddi bir sorun yaşanmış ve patlama meydana gelmişti. Falcon 9’un yakıt bölümünde meydana gelen bu patlama büyük bir hasara yol açarken, Falcon 9’un yanı sıra fırlatma rampasında da ciddi bir sorun yaşanmış ve projede gecikme olacağı açıklanmıştı.

   Falcon 9 Uzaylılarla bir ilgisi var mı?

   Falcon 9 ile ilgili yapılan açıklamalarda patlama sonrasında kaza ile ilgili gerekli araştırmaların yapıldığı belirtilirken, araştırmalarda patlamanın nedeninin gaz kaçağı olduğu belirlendiği açıklandı. Bu bakımdan yapılan bu açıklama ile birlikte Falcon 9’un uzaylılar ile bir ilgisi olmadığı da kanıtlandı.

   Falcon 9’da şimdi ne olacak?

   Uzaylılar tarafından patlatıldığı iddia edilerek uzun süre tartışmalar yapılsa da tüm bunların tamamen asılsız olduğu da görüldü. Şu anda Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX şirketine ciddi bir zarar yaratan bu durum sonrasında planlamanın nasıl yapılacağı ve bundan sonrası için projenin devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Öyle ki Facebook tarafından kiralanan Spacecom tarafından SpaceX için tazminat talebinde de bulunuldu. Üstelik tazminat talebi 50 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir rakam. Bu bakımdan projenin devam etmesi için öncelikle aradaki bu pürüzlerin giderilmesi gerekiyor. Sonrasında ise proje için devam kararı alınabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.