Facebook’taki Bu Habere Dikkat: Brad Pitt Öldü

   Son dönemlerde ayrılacağı yönünde haberlerin gündemi gelmesiyle ilgi odağında olan Brad Pitt aynı zamanda dolandırıcıların da işini kolaylaştırdı.

   Facebook’taki Bu Habere Dikkat: Brad Pitt Öldü

   Sosyal medyada özellikle ünlü isimlerin öldüğüne yönelik yapılan sahte içerikler ile kişilerin kaldırılmaya çalışıldığı ve bilgilerinin ele geçirilmeye çalışıldığı bilinirken konu ile ilgili son bir örnek Brad Pitt için yaşandı.

   Angelina Jolie ile olan evliliğini noktalama aşamasına gelen Brad Pitt, sosyal medyanın en çok ilgi çeken isimlerinden birisi olurken pek çok kişi arama motorlarında da bu konudaki son durum hakkında bilgi almaya çalışıyor. Yapılan aramalarda ve aynı zamanda Facebook paylaşımlarında büyük bir ilgi gören Brad Pitt ilgi odağı olması nedeniyle pek çok farklı ve sahte paylaşımların da yapılmasına yol açtı.

   Brat Pitt öldü!

   Son dönemlerde pek çok kişinin kurulan bu tuzaklara düştüğü ve mağduriyet yaşadığı öğrenilirken pek çok güvenlik uzmanı da şu anda konu ile ilgili önemli uyarılar yaparak kişilerin dikkatli olması gerektiğini söylüyor.

   Linklere dikkat

   Fox News adının ön plana çıkarıldığı paylaşımlarda kullanıcılar normal bir haber sitesine giriş yapacağını sansa da arka planda kişilerin sistemine yerleştirilen çeşitli zararlı yazılımlar sayesinde pek çok bilgi ele geçiriliyor. Bu bakımdan kullanıcıların bilgisayarlarına sızılması ile birlikte ciddi bir tehlike başlıyor. Son dönemlerde sosyal medyada çıkan ve Brad Pitt öldü gibi içeriklere kullanıcıların inanmaması ve bu sahte linklere tıklamaması isteniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.