Facebook Sanal Gerçeklik Gözlükleri İçin Merakla Beklenen Tarihi Verdi

   Geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından takip edilen Facebook sanal gerçeklik gözlükleri Oculus Quest ve Oculus Rift S VR için çıkış tarihi belli oldu.

   Facebook Sanal Gerçeklik Gözlükleri İçin Merakla Beklenen Tarihi Verdi

   Sanal gerçeklik sektöründe önemli bir atılım gerçekleştiren Facebook, Oculus Quest ve Oculus Rift S VR adını verdiği gözlükleri ile büyük beğeni topluyor.

   Test süreçlerinde oldukça olumlu yorumlar alan ürün, takipçilerinde ilgisini kazanmayı başarıyor.

   Uzun bir geliştirilme sürecinden geçen cihazlar, şimdilerde ise satışa sunulmaya hazırlanıyor. Facebook, gözlüklerin ne zaman çıkacağını resmi olarak açıkladı.

   Facebook sanal gerçeklik gözlükleri Oculus Quest ve Oculus Rift S VR çıkış tarihi

   Yapılan resmi açıklamaya göre Oculus Quest ve Oculus Rift S VR, herhangi bir son dakika aksilik yaşanmaz ise 21 Mayıs 2019 tarihi itibariyle kullanılabilir olacak.

   Farklı versiyonlar geliştirmeyi ihmal etmeyen Facebook, nitekim fiyat bazında da seçenekler sunuyor. Ancak buna rağmen her iki gözlüğünde temel fiyatı aynı olacak.

   Ön siparişleri almaya başlayan Facebook, iki gözlük için de 399 dolar etiket fiyatını uyguluyor.

   Ancak depolama seçeneği ile birlikte fiyatta belirli bir farklılık yaşanacak.

   Buna göre Oculus Quest’in 128 GB’lık sürümü, 499 dolar fiyata sahip olacak. Yani doğrudan 100 dolarlık bir fiyat artışı söz konusu.

   İki farklı depolama seçeneği bulunuyor

   Facebook, gözlükler için iki farklı depolama alanına yer veriyor. Dileyen kullanıcılar 64 GB dahili alana sahip gözlüğü satın alabilecekken dileyenler ise 128 GB alan ile gelen versiyonu tercih edebilecekler.

   Quest gözlüğü, her bir göz için 1440×1600 piksel çözünürlük desteği sunuyor. Rift S VR ise bir göz için 1280×1440 piksel çözünürlük sunacak.

   Yapılan açıklamada ilk etaptaki oyunlara da değinildi. Buna göre Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüğü, 50 farklı oyun ile birlikte geliyor.

   Bu oyunlar arasında Angry Birds VR: Isle of Pigs ve Tilt Brush gibi renkli yapımlar bulunuyor.

   Facebook sanal gerçeklik gözlükleri geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından takip edilmekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.