Facebook Messenger’da Gizlilik Dönemi Başladı

   Facebook Messenger ile ilgili yapılan son güncelleme sonrasında uçtan uca şifreleme resmen aktif hale geldi. İşte yeni özellik ile birlikte alınacak avantajlar.

   Facebook Messenger’da Gizlilik Dönemi Başladı

   Facebook Messenger milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılırken uygulamanın daha da geliştirilebilmesi adına yenilikler arka arkaya yapılıyor. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde uçtan uca şifrelemenin gelmesi ile birlikte kişilerin gizli konuşma yapabileceği ve böylece hiç kimsenin yapılacak görüşmelere ulaşamayacağı öğrenildi. Facebook Messenger üzerinden yapılacak bu işlemlerde kullanıcıların üstelik herhangi bir işlem yapmasına gerek yok.

   Güncel versiyonu kullanın

   Uygulamanın güncel versiyonun kullanılması halinde kullanıcılar arasında yapılan tüm görüşmeler kullanıcıların dışında başka birisi tarafından görüntülenemiyor. Açık oturumlarda görüntülenebilen bu mesajlar bu açıdan kişilerin farklı bir platformda oturum açması halinde dahi görülmüyor. Bu da kullanıcıların güvenli bir şekilde mesajlaşmasını sağladığı gibi güvenlik açısından da ciddi bir avantaj sağlıyor.

   Gizlilik ön planda

   Facebook Messenger için yapılan bu açıklama ile birlikte kullanılan bu yeni özelliğin sevildiği görülürken pek çok farklı uygulama için de Facebook Messenger’da Yapılan bu yenilik önemli bir örnek teşkil ediyor.

   Kullanıcıların bu özelliği kullanırken herhangi bir işlem yapmasına gerek olmaması da sağlanan diğer bir avantaj. Öyle ki kişiler yapacakları görüşmelerde video, fotoğraf ya da ses kaydı gönderebilecek. Bu da sorunsuz bir şekilde mesajlaşma ve görüşmenin sağlanmasını mümkün kılacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.