En Sonunda Bunu da Yaptılar! Elektronik Deri Cihazı!

   Her geçen gün Japon bilim adamlarından ilginç buluşlar okuyoruz. Pes doğrusu diyeceğiniz bir buluş daha ortaya çıkardılar. Ayrıntılarıyla birlikte çok şaşıracaksınız..

   En Sonunda Bunu da Yaptılar! Elektronik Deri Cihazı!

   Günden güne bir yenisi daha çıkan teknolojilerin, buluşların arkasında Japonların yatmadığını bilmeyen yoktur. Yeni buluşlarıyla tüm merakları üzerinde toplamayı başardılar. Şimdi buldukları cihaz ise tamamen sağlığa yönelik. Ancak sağlık açısından olumsuz etkilerinin de olacağını düşünmüyor değiliz. Zira radyasyon her yerimizi çoktan sardı bile.

   Oksijen için deri cihazı

   Deriye yerleştirilebilen deri cihazı ne işe yarıyor? Japon buluşu olan deri cihazı bazı organlarda ki oksijen düzeyini ölçmeye yarıyor. Özellikle de ameliyat sırasında veya sonrasında en çok ihtiyaç duyulacak yöntemlerden birisi oluyor.

   Çalışmayı kim yürütüyor

   Bu çalışma Tokyo Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olup, araştırmacılar ve gönüllüler üzerinde denenip olumlu sonuçlar almıştır. Çalışmayı yürüten Tomuyuki Yokota, “geliştirdikleri cihazın insan derisine hiçbir zarar ve rahatsızlık vermediğini, cihazın parmağa yapıştırıldığında oksijeni ölçtüğünü ancak cihazı ameliyat sırasında veya sonrasında da oksijen ölçülmesi gereken organlarda da kullanılabileceğini” söylüyor.

   Cihazın uyarı verdiği renkler kırmızı, mavi ve yeşil olmakla birlikte araştırmacılar, ileride renk yerine rakam ve yazılarla uyarı verme özelliğinin ekleneceğini duyurdular.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.