En Küçük Ekran Kartı: GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G

   Gigabyte bu güne kadar yapılmış en küçük GTX 1080 ekran kartını sunuyor.

   En Küçük Ekran Kartı: GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G

   Gigabyte firması şimdiye kadar yapılmış en küçük Nvidia GTX 1080 ekran kartını satışa sundu. GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G adı verilen ekran kartı, sadece 6.7 inç (169mm) boyutunda ve Mini-ITX kasalar kullanarak küçük bilgisayarlarda dahi kullanmak mümkün. Ekran kartı, özellikle oturma odalarına konsol boyutunda oyun PC’si toplamak isteyenlere hitap edecek.

   Piyasanın en iyi ekran kartlarından

   GTX 1080 orijinal olarak geçen yıl satışa çıkmıştı ve hâlâ piyasadaki en güçlü grafik kartlarından birisi. Öyle ki, Xbox One ve PlayStation 4 gibi oyun konsollarında hayal dahi edilemeyecek grafiklere ulaşabiliyor.

   Yeni çıkan GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G ise, daha önce satışa sunulan GTX 1080 GPU’lara göre çok daha küçük. Orijinal Nvidia ekran kartları 10.5 inç (267mm) boyutlarındaydı.

   GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G soğutma teknolojisi

   GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G’yi bu kadar küçük üretmek için, Gigabyte ekran kartına bakır kompozit ısı boruları yerleştirildi. 90mm boyutunda özel bıçak tasarımlı fanlar kullanılırken, 3D Active fan teknolojisi kartı aynı zamanda oldukça sessiz tutuyor. Bu da yine oturma odasında konsol gibi kullanımı kolaylaştıracak.

   Gigabyte, henüz mini ekran kartı için fiyat ve çıkış tarihi açıklaması yapmadı ama ilerleyen tarihlerde öğreneceğimizi düşünüyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.