En Güçlü Ekran Kartı Nvidia Titan V

   Nvidia Titan V dünyadaki en güçlü ekran kartı, yeni ekran kartının fiyatı ise abd’de 3000 dolar.

   En Güçlü Ekran Kartı Nvidia Titan V

   Nvidia, yeni Volta mimarisini kullanan ilk ekran kartını hem duyurdu, hem de doğrudan satışa çıkardı. Dünyadaki en güçlü ekran kartı unvanına sahip olan Nvidia Titan V Kaliforniya’daki NIPS Konferansı’nda duyuruldu.

   En güçlü ekran kartı unvanını taşıyan Titan V ABD’de dahi 3000 dolar fiyat etiketiyle çıktı. Nvidia Titan V her PC için özel bir donanım parçası olacak.

   Üst düzey teknolojiye sahip ve şu anda dünyadaki en güçlü ekran kartı olan Nvidia Titan V özellikleri ile en yakın rakibini 9’a katlıyor!

   En güçlü ekran kartı Nvidia Titan V özellikleri

   Nvidia’nın Titan V ekran kartında 21.1 milyar transistör yer alırken, 110 teraflop gücünde performans sunuyor ve bu yönüyle firmanın en iyi ekran kartı olan GTX 100 Ti’yi dahi tam 9’a katlıyor.

   12nm teknolojisi kullanan Volta mimarili bu yeni kart aynı zamanda enerji verimliliği de sağlarken, 5120 CUDA çekirdeği ve 12GB HBM2 video belleği barındırıyor.

   Özellikle 4K PC oyunları üzerindeki performansı merak edilirken, en yüksek ayarlarda dahi ekran kartının neredeyse sınırsız kare oranlarına çıkabileceği konuşuluyor. Fakat tabii ki aslında gerçek amacı oyunlar değil. Nvidia’nın bu donanımı üretme sebebi daha çok yapay zeka ve makine öğrenme çalışmaları üzerine. Hatta doğrudan Nvidia CEO’su Jensen Huang da bir açıklama yaptı ve bunu doğruladı.

   En güçlü ekran kartı, Nvidia Titan V ile düşük enerji yüksek performans

   Volta mimarisi, GTX 10 serisi kartlardaki Pascal mimarisine göre iki kat daha az enerji tüketse de, ekran kartının ABD’de 3000 dolar olan fiyatının Türkiye’ye katlayarak yansıyacağını da hatırlatalım.

   Nvidia Titan V, en güçlü ekran kartı unvanını sizce ne kadar taşır?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.