En Çok Oynanan Oyunlar

   Ülkemizde en çok oynanan oyunlar hangileri, hangi oyun daha popüler ve kaç kişi bu oyunları oynuyor?

   En Çok Oynanan Oyunlar

   Ülkemizde en çok oynanan oyunlar hangileri?

   Türkiye genelinde başı çeken oyunlar arasında tartışmasız GTACounter Strike ve League Of Legends bulunuyor. Birçok oyuncunun severek oynadığı bu oyunların hangisini kaç kişi oynuyor, en çok oynan oyunlar hangileri isterseniz istatistiklere göz atalım.

   Yapılan araştırmalara göre ülkemizde bilgisayar oyunu oynama alışkanlığı hızını kesecek gibi görünmüyor. Genel olarak çocukların ve gençlerin tercih ettiği bilgisayar oyunlarını orta yaşta bulunan bireylerinde severek oynadığı bir gerçek.

   Hangi oyun daha popüler ve kaç kişi bu oyunları oynuyor?

   Türkiye genelinde en çok oynanan oyunları incelediğimizde ise yaklaşık 3.6 milyon oyuncusu bulunan League of Legends listede birinci durumda. League of Legends rekabete dayalı strateji oyunlarının başında gelen çevrim içi bir oyun. Birbirinden farklı tasarımları ve kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takımın farklı savaşlarda mücadele etmesi üzerine kurulu. League of Legends isimli oyunun en çok oynanan oyunlar arasında başı çekmesindeki en büyük etken temposu hiç düşmeyen bir oyun olması. Bu tempo ve değişik maceraları tüm seviyelerdeki oyuncuların oyunu sıkılmadan oynamasını sağlıyor.

   En çok oynanan oyunlar arasında 2. Sırada ise yılların eskitemediği Counter Strike bulunuyor. Son yılların en popüler oyunlarından olup birçok dergi tarafından en iyi oyun olarak seçilen Counter Strike bu başarısını gerçekçiliğine ve aksiyon dolu bölümlerine borçlu. Türkiye’de en çok oynanan oyunlar arasında ikinci sırada yerini alan CS: GO Türkiye genelinde yaklaşık 2.8 milyon aktif oyuncu kitlesine sahip.

   Türkiye’de en çok oynanan oyunlar arasında 3. Sırayı ise GTA alıyor. GTA 5 ve GTA San Andreas Türkiye genelinde 2.5 milyon oyuncusu bulunan oyunlar.

   Oyuncular tarafından en çok oynan oyunlar sıralamasında 4. Sırada ise 2 milyon oyuncuya sahip Wolfteam bulunuyor.

   5. Sırada yerini alan Minecraft, Türkiye genelinde yaklaşık 1.7 milyon oyuncuya sahip durumda.

   İstatistiklere göre Türkiye’de en çok oynanan oyun League Of Legends. İkinci sırada bulunan CS:GO ile arasında şimdilik büyük fark görünüyor. League Of Legends sizce bu başarısını ve yerini korumayı başarabilecek mi?

   En çok oynanan oyunları kategoriler halinde ayırmadık. Android üzerinde oynayabileceğiniz popüler oyunlar arıyorsanız en iyi android oyunları başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

   Ayrıca; “en iyi online oyunlar” ve “en iyi mobil hayatta kalma oyunları” başlıklı yazılarımız ilginizi çekebilir!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.