En Çok Kazanan Listesinde Pokemon Go Yok!

   Pokemon Go en çok kazanan oyun olma unvanını başka bir mobil oyuna kaptırdı.

   En Çok Kazanan Listesinde Pokemon Go Yok!

   Bu yaz dönemine damga vurmayı başaran Pokemon Go, artık en çok kazananlar listesinde değil.

   Pokemon Go yaz aylarında yaptığı çıkış ile kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya başlanırken, Pokemon Go bu ilgi sayesinde en çok kazanan uygulamalar sıralamasında da birinci sıraya yerleşmişti. Bu yaşanan durumun ardından uzun süre listenin zirvesinde yer almayı başaran Pokemon Go, geçtiğimiz günlerde sıralamada geriledi.

   Hızlı büyüdü, hızlı düşebilir!

   Pokemon Go kısa süre içerisinde hızlı bir büyüme gerçekleştirirken, 40 milyon kullanıcı sayısına dahi ulaşmayı başarmıştı. Bu da oyun içi alışveriş ve reklamlar ile birlikte Niantic adlı üretici firmaya iyi bir gelir sağladı. Fakat yaşana bu hızlı gelişmenin ardından düşüşün de hızlı olabileceği konuşuluyor. Zira 15 milyonluk bir kaybın yaşandığı oyunda, kullanıcıların oyundan yavaş yavaş sıkılmaya başlaması da oyun için alarm çanlarını çalıyor.  Üstelik oyun bugüne kadar yaşadığı düşüş ile birlikte en hızlı düşüş yaşayan oyun olma unvanını da elde etti.

   Clash Royale ilk sırada!

   Pokemon Go’yu geçmeyi başaran yeni yapım ise Clash Royale oldu.   Oyunun 440 milyon dolarlık bir gelir sağladığı belirtilirken, bu kazanç ile birlikte Clash Royale, Pokemon Go’yu geride bırakmayı başardı. Pokemon GO’nun tekrar listede birinci sırada olması beklenmiyor. Zira sürekli kay kaybeden oyuna hiçbir güncelleme ile yenilik katılmıyor ve beklentiler karşılanmıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.