En Büyük Teknoloji Markaları Saniyede Ne Kadar Kazanıyor?

   Dünya’nın en çok kazanan şirketlerinden olan teknoloji devleri saniyede ne kadar kazanıyor?

   En Büyük Teknoloji Markaları Saniyede Ne Kadar Kazanıyor?

   Teknolojinin hayatımızda önemli bir konuma sahip olmasının ardından birçok şirket ortaya koydukları ürünlerle fenomen hale geldiler. Teknoloji alanında çok kazanan şirketler olmasına rağmen bazı firmaların saniyelik kazançları bile şaşkınlık yaratıyor.

   Google

   Teknoloji alanına arama motoru olarak ayak basan, fakat daha sonra giriştiği projelerle mobil teknolojilerden otomobil sektörüne kadar birçok alana genişleyip büyüyen Google’ın saniyede kazandığı miktar dudak uçuklatacak cinsten. Google saniyede 79 bin 245 dolar kazanıyor ve bu kazancının 18 bin 405 doları kar olarak kalıyor.

   Facebook

   Üniversitede kullanılacak bir sosyal ağ fikriyle ortaya çıkıp çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan ve an itibarıyla kullanıcı sayısı milyarları aşan Facebook, saniyede 11 bin 205 dolar kazanıyor. Facebook’un bu kazancının 2 bin 160 doları kar olarak kalıyor.

   Microsoft

   Yazılım alanında ilkleri başarması ve Windows işletim sistemini başarıyla pazarlaması dolayısıyla yıllardır teknolojinin devleri arasında olan Microsoft, saniyede 111 bin 105 dolar kazanıyor. Bu kazancının 31 bin 855 doları kar olarak kalıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.