Elon Musk İstifası ile Yeni Tesla CEO’su Robyn Denholm Oldu

   Yapılan açıklamada Elon Musk’ın en az 3 yıl Tesla CEO koltuğundan uzak kalacağı ve yerine Robyn Denholm’un göreve başladığı bildirildi.

   Elon Musk İstifası ile Yeni Tesla CEO’su Robyn Denholm Oldu

   PayPal, Tesla ve SpaceX gibi projeler neticesinde adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Elon Musk, istifa ettiğini açıkladı. Aslına bakılırsa sektör içerisinde bu tarz bir karar ne yazık ki bekleniyordu. Zira Tesla ve Elon Musk, şu sıralar ceza ile boğuşuyor diyebiliriz. Bir süre önce 120 milyon dolar değerinde mahkeme ile karşılaşan Musk, bunun akabinde bir süreliğine Tesla Motors bünyesindeki CEO görevinden ayrılma kararı aldı. Peki, Elon Musk bu göreve geri dönecek mi?

   Elon Musk istifası 3 yılı kapsıyor

   Yapılan açıklamada Elon Musk’ın 3 yıl Tesla CEO koltuğundan uzak kalacağı belirtildi. Ancak burada bir noktaya dikkat çekmekte fayda var. Bahsi geçen süre bilgisi paylaşılırken en az 3 yıl ibaresi kullanılıyor. Bu da doğrudan sürenin uzayabileceği düşüncesini akıllara getiriyor diyebiliriz. Musk’ın yerine gelen kişi ise Robyn Denholm oldu. Avustralya’nın en büyük ve en önemli telekomünikasyon şirketlerinden olan Telstra’nın Finans ve Strateji sorumlusu olan Denholm, 6 ay süreyle sınırlı olan ön bildirim süresinin dolmasıyla şirket değişikliğine gitti. Başarılı isim, bu konuda epey uzman bir kişi olarak nitelendiriliyor.

   Robyn Denholm, aynı zamanda Tesla Motors şirketinin yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor. Yani Denholm’un şirkete uzak bir isim olduğu söylenemez. Aksine, şirket içerisindeki işleyişe aşina olan ve firma ile yakından ilgilenen Denholm, CEO görevi kapsamında ise elbette daha yoğun çalışacak.

   Robyn Denholm 8.000 adet hisse senedi alacak

   Yapılan resmi açıklamada Robyn Denholm’un yeni görev ile birlikte yılda 300.000 dolar ve artı olarak 8.000 adet şirket hisse senedi opsiyonu alacağı dile getirildi. Denholm’un şirket adına yeni bir yol haritası oluşturup oluşturmayacağı elbette bilinmiyor. Bu konuda Elon Musk’ın ne gibi bir çalışma içerisine gireceği de merak konusu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.