Elektrikli Scooter Markası Gogoro 300 Milyon Dolar Büyüme Kaydetti

   Elektrikli motosikletlerin Tesla’sı olarak kabul edilen Gogoro, giderek vites arttırıyor.

   Elektrikli Scooter Markası Gogoro 300 Milyon Dolar Büyüme Kaydetti

   Elektrikli scooter ürünleriyle tanınan Gogoro, Series C aşamasını 300 milyon dolar hizmet genişlemesiyle kapattı. Firma 2015 yılından bu yana Tayvan’da scooter satarken, aynı zamanda artık Avrupa’da da hizmet veriyor.

   4.1 milyon litre benzin kurtarıldı

   Gogoro, araçlarını kısa süreli kiralama servisi şeklinde de sunuyor. Almanya’nın Berlin ve Fransa’nın Paris şehrinde bu amaçla kullanılan toplam 1600 scooter var. Gogoro’nun bugün yaptığı açıklamaya göre firma şimdiye kadar 34 binin üzerinde scooter sattı ve yaklaşık 2 yıl içinde kullanıcılar 100 milyon km’den fazla yol tüketti. Tabii elektrikli olduğu için de 4.1 milyon litrelik benzin tasarrufu gerçekleşti.

   Buna rağmen firma gelecek planları hakkında fazla açıklama yapmaktan kaçınıyor. Fakat son yatırımlardan anladığımız kadarıyla, Gogoro ilerleyen dönemlerde Avrupa’nın diğer bölgelerine (belki de Türkiye) ve Japonya ile Güneydoğu Asya’ya açılmayı planlıyor. Zira son dönemde Singapurlu Temasek, Londra menşeli Generation Investment Management, Japonya’dan Sumitomo Corporation ve Fransalı enerji firması ENGIE gibi yatırımlar firmaya destek olmuştu.

   Batarya teknolojisi de değişecek

   General Investment Management’tan Colin le Duc da bir dizi açıklama yaparken, ‘Dünya çapındaki şehirler kişisel ulaşım için artık yeni ve ulaşılabilir bir yaklaşım talep ediyorlar. Gogoro güçlü bir büyüme kaydetti. Heyecan verici bir marka olduğuna inanıyoruz ve iş modellerini yaratıcı buluyoruz’ sözlerini kullandı.

   Gogoro, ilerleyen dönemlerde araçlarına değiştirilebilir batarya da ekleyecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.