Elektrikli Mercedes Urban Etrack Testlere Başladı

   Alman devi Mercedes elektrikli otomobil sektörüne kamyon ile girmeye hazırlanıyor. 2020 yılında piyasaya girmesi bekleniyor.

   Elektrikli Mercedes Urban Etrack Testlere Başladı

   Küreselleşen dünyada otomobil sektörü artık yavaş yavaş elektrik sistemine geçiş yapıyor. Yakıtların en çok doğayı kirlettiği araçların artık motorları elektrik ile çalışıyor ve daha sağlıklı bir yaşam düşünülüyor. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde teknolojinin devlerinden Samsung da elektrikli otomobil üretimi için düğmeye basmıştı. Geçtiğimiz yıllarda ise birçok marka elektrikli otomobil üretip piyasaya sunumunu yapmıştı. Şimdi ise dev Alman şirketi Mercedes elektrikli otomobilin yanı sıra daha bir araç için çalışmalara başladı. Şu an test aşamasında olan elektrikli bir kamyon üretti. Yaklaşık 200km’ye de kadar çıkabilen hızı ve 13 tonluk yük taşıyabilme kapasitesine sahip. Kamyona model ismi olarak ise Urban eTrack adı verildi.

   2020 yılında piyasaya girmesi bekleniyor

   Elektrikli kamyon sektöründe bir ilke imza atan şirket ayrıca bu alanda öncü olacak. Mercedes Urban eTrack’ın test ve deneme aşamaları henüz devam ediyor. Seri üretimin tahminen 2020 yılında başlaması bekleniyor. Her türlü araç üretiminde lider konumda olan şirketin bu alanı da ekarte edeceği hiç şüphesiz. Kamyonların da artık elektrik ile çalışacak olması ise ilerleyen yıllarda artık taşıt sektöründe araçların birçoğunun elektrikli olacağını gösteriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.