Ekonomik Ford Sürücüsüz Araç Modelleri Geliyor!

   Otomotiv sektörünün önemli markalarından olan Ford, ekonomik sürücüsüz araçlar için çalışmalarını sürdürüyor.

   Ekonomik Ford Sürücüsüz Araç Modelleri Geliyor!

   Elektrikli otomobiller için otomotiv sektöründe önemli bir dönüş yaşanırken, bu konuda markalar hem ekonomik hem de elektrikli otomobiller için çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda en önemli örneklerden birisi Ford olurken, marka tarafından yapılan açıklamalarda hedefin 2025 olduğu açıklandı.

   Bu tarihe kadar ekonomik ve sürücüsüz elektrikli araç üretimini yaparak piyasaya sunmayı planlayan Ford, ekonomik bir model ile birlikte satışlarını da arttırmayı amaçlıyor. Açıklamaların marka tarafından yapılması, konu hakkında kesin bilgilerin elde edilmesini sağlarken, markanın sürücüsüz ve elektrikli araçları piyasaya 2025 yılından daha önce girecek. Fakat ekonomik modeller için biraz daha süreye ihtiyacı olan Ford, bu konuda 2025 yılını hedef seçmiş durumda. Üstelik yeni modeller herkese hitap edecek. Bu açıdan belirli bir zümreye ya da yüksek fiyatlar ile sadece alım gücü yüksek kişilere değil, herkes tarafından satın alınabilecek olan bu modeller ile birlikte Ford, ciddi bir atılım gerçekleştirecek.

   Fiyatların düşmesi bekleniyor!

   Şu anda piyasadaki sensör ve sürücüsüz araçlarda kullanılan donanımların pahalı olması ekonomik açıdan iyi bir modelin piyasaya sunulmasını önlerken, Ford fiyatların düşmesi ile birlikte bu projesini harekete geçirebilecek. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda bu alanda yaşanacak gelişmeler ile birlikte Ford bu konuda çok daha iyi şartlara sahip olabilecek.

   Ford tarafından yapılan bu açıklamalar sektörde önemli bir beklenti yaratırken, önümüzdeki yıllarda proje ile ilgili detayların paylaşılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.