Ebay, Online bilet firması Ticketbis’i satın alıyor

   Online bilet satışı yapan Ticketbis bilinen en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan eBay’a satılıyor. Ebay tarafından yapılan açıklamada, anlaşmaya varıldığını ve şirketin tüm haklarının satın alınacağını duyurdu.

   Ebay, Online bilet firması Ticketbis’i satın alıyor

   EBay, StubHub’ı güçlendirmek için…

   Merkezi İspanya olan Ticketbis, ülkemizin de aralarında bulunduğu 47 ülkede faaliyet göstermektedir. Uzmanlara göre bu satın almanın asıl amacı eBay’ın kendi online bilet satış platformu olan StubHub’ı güçlendirmek istemesi. Bu satın almayla beraber StubHub alanında daha güçlü bir yer edinmiş olacak. Şu an için satın almanın finansal boyutundan bahsedilmese de TechCrunch’da ki bir habere göre, konuyla alakalı kaynakların satın almanın 165 milyon dolar civarında olduğunu söylüyor.

   Şu an için ABD’de online bilet satışı alanında lider konumunda bulunan StubHub, bu satın almayla beraber Latin Amerika, Avrupa ve Asya’ya açılarak online bilet pazarı alanında işlem hacmi ve küresel erişim bağlamında lider konumuna gelebilir. 2006’da senesinde kurulan şirket son 4 yıl içinde küreselleşme adına ciddi adımlar atıyor. 2012 de İngiltere’de hizmet vermeye başlayan platform,2015 yılında Almanya, 2016 yılında da Meksika’ya açılmıştı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.