EBA Kurs Hizmetleri İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen EBA işlemleri için başvurular başlıyor.

   EBA Kurs Hizmetleri İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

   EBA olarak adlandırılan ve öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim programları için başvuru alımları başlatılıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 22 Eylül itibari ile başvuruların alınacağı ifade edilirken, öğrenciler yapacakları bu başvurular ile birlikte 2016-2017 eğitim yılında EBA’ya dahil olma hakkı elde edebilecek.

   Başvuru yapılması için Millî Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden açılan resmi başvuru ekranlarının takip edilmesi yeterli olurken, başvurusu kabul edilen kişiler EBA giriş yetkisi elde edecek ve tüm EBA içeriğinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

   Öğrencilere eğitim takviyesi sağlıyor

   EBA’ya kayıt olan öğrenciler eğitimlerine önemli bir katkı sağlıyor. Sistemde yer alan özel içerikler ile birlikte öğrencilerin ders sonrasında konuları pekiştirmesi, eksiklerini gidermesi ve böylece eğitimini daha iyi hale getirmesi mümkün oluyor. Okul dışı destekleyici kurs olarak da tanımlanan EBA bu açıdan hem öğrenciler hem de veliler tarafından önemseniyor.

    EBA işlemleri nasıl yapılır?

   EBA ile ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda EBA kurs portalına erişim sağlaması yeterli. Başvurular dahil olmak üzere kurslar, ders içerikleri gibi tüm işlemler direk EBA kurs portalı üzerinden yapılabilir durumda.

   Başvurular ne kadar sürecek?

   22 Eylül’de başlayacak başvurular için kişilerin 5 günlük bir süresi var. Bu açıdan 27 Eylül tarihine kadar tüm EBA işlemlerinin yapılması gerekiyor.

   Kurslar kaç saat?

   Millî Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs hizmetlerine ilköğretim 5, 6 ve 7.sınıf öğrencileri ile lise 9, 10 ve 11.sınıf öğrencileri haftalık 12 saate kadar 5 farklı derse, İlköğretim 8.sınıf, lise 12.sınıf ve mezunları ise haftalık 18 saate kadar 6 farklı derse başvuru yapabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.