E-ticarette ülkemiz birinci sırada!

   2007 yılında kurulan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Avrupa’da büyüyen e-ticarette birinci oldu.

   E-ticarette ülkemiz birinci sırada!

   (ETİD) Avrupa’da büyüyen e-ticarette birinci oldu!

   Uluslararası ticaretin önünü açan ve kolaylıklar sağlayan e-ticaret, yıllardır ülkemizin Avrupa’ya hatta Afrika kıtasına, Güney-Kuzey Amerika Kıtasına ticari anlamda ilişkilerde bulunmasına alt yapı sağlıyor. Böylelikle yeni pazarlar imkânı bulan ülkemiz, artarak bir gelişim gösterdi. Böylelikle ihracat ülkemiz için ciddi rakamlara ulaşarak, ülkemizi ticaret devlerine dönüştürmeye hazırlanıyor. Rakamlarla konuşacak olursak eğer durum, daha da anlaşılır hale gelecektir.
   2015 yılında Türkiye önceki yıla göre %35 e-ticaret hacmini artırarak 25 Milyar Türk Lirasına ulaştı. Bu rakam 2014 yılında 10.6 Milyar Türk Lirası daha gerideydi.
   E-Ticaretin normal ticarete oranının en yoğun olduğu ülke İngiltere %12 iken, ülkemiz için bu oran %7.1 ve en az orana sahip olan ülke Hindistan’da %1,7.
   Aynı zamanda ülkemizden de online alışveriş yapanların sayısı %39’a ulaştı. Belirtilen rakamların %39’unu yasal bahis sitelerinin oluşturulduğu ve ikinci sırada %33’le tatil sitelerinin takip ettiği ifade edildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.