E-Devlet Askerlik Sorgulaması

   İnternetten askerlik sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden kolayca yapmak için tek ihtiyacınız PTT şubelerinden şifre edinmek.

   E-Devlet Askerlik Sorgulaması

   TSK tarafından belli dönemlerde asker alımları yapılıyor. Dolayısıyla askerlik yaşına gelmiş olan gençlerimiz bu görevlerini icra etmek üzere askerlik yeri sorgulama işlemlerini ya da askerlikle ilgili olan tüm işlemlerini artık e-devlet şifresiyle birlikte gerçekleştirebiliyorlar.

   E-devlet işlemleri sayesinde artık her türlü hizmeti alabiliyoruz. Bu hizmetler arasında askerlik işlemleri de bulunuyor. Hizmet sayesinde tüm işlemler hem kolay hem de hızı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu sorgulama işleminin gerçekleştirilmesi için bir e-devlet şifresine sahip olunması gerekiyor. Bu işlemler için PTT şubelerinin herhangi birinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alabiliyorsunuz. E-devlet şifresine sahip olduktan sonra şunları gerçekleştirebiliyorsunuz; Sevk bilgilendirmesi, sevk kişisel bilgileri, sevk başvurusu hakkında bilgilendirme, sevk belgesi bilgisi

   E-devlet askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılıyor?

   Bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi alıyorsunuz.

   E-devlet sayfasına girince sol üst bölümde yer alan e-hizmetleri tıklıyorsunuz.

   Buraya girdikten sonra hizmet adı kutusuna kısa dönem askerler yedek subay sınıflandırma sonucunu sorgulama, uzun dönem askerler er sınıflandırma sonucunu sorgulama yazdıktan sonra karşınıza çıkan linki tıklıyorsunuz.

   Linke tıkladıktan sonra istediğiniz bir linke tıklayarak askerliğinizle ilgili bilgilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

   Sevk belgesinde askere gidecek olan kişinin teslim olacağı günler ve yol izin bilgileri yer alıyor. Bu belgeyi bir çıktı ile alabilirsiniz.

   Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar dahilinde askerliğinizle ilgili olan her türlü bilgiye güvenli bir şekilde ulaşabiliyor ve işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra askerlik işlemlerinizin dışında e-devlet girişi ile ilgili olarak her türlü işlemleri yapabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.