Duvara Yapışabilen drone’la Tanışın!

   Son zamanların en çok konuşulan teknolojilerinden bir tanesi olan drone modelleri her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. İşte en son bomba, duvara yapışabilen drone!

   Duvara Yapışabilen drone’la Tanışın!

   Son olarak balıkçılık sektörüne adım atmış olan ve neredeyse dahil olmadığı sektör kalmayan droneların yapabildiği şeyler her geçen gün boyut atlıyor. Daha öncesinde duvar yüzeyinde hareket edebilen bazo drone modelleri ile karşılaşmıştık ancak söz konusu bu drone er şeyi bir adım öteye taşımayı başarmış durumda.

   Stanford Üniversitesi’ndeki öğrenciler ile oluşturulmuş olan araştırma grubu tarafından geliştirilen yeni drone, üzerinde bulunan pençe gibi şeylerle duvar yüzeyine tutunabiliyor. Üstelik duvara yapışabilen bu drone tutunma işlemi gerçekleştirdikten sonra pervaneler çalışmayı bırakıyor. Yani drone’un şarjında herhangi bir azalma meydana gelmiyor.

   Drone henüz geliştirilme aşamasında!

   Şu an için duvara yapışabilen drone geliştirilme aşamasında. Ancak sistemin daha da geliştirilecek olması droneların video çekim sürelerini ciddi anlamda artırabilir. Zira duvara yapışacak olan bu drone’un pervaneleri çalışmayacak ve böylece şarj süresi de uzamış olacak. Bu şekilde de çekilebilecek videonun ömrü de artmış olacak.

   Duvara yapışabilen bu drone şimdiden örümcek adam drone lakabını almış durumda. Henüz tam anlamı ile ortaya çıkmamış olan cihaz bakalım kullanıcıların eline geçtiğinde onlara neler sunacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.