Dünyanın En Pahalı 5 Ürünü

   Dünyanın en pahalı 5 ürünü ve fiyatlarını gördüğünüzde uygun fiyatlı ürünlere bakış açınız değişecek!

   Dünyanın En Pahalı 5 Ürünü

   Alışveriş yaparken çoğu kişi uygun fiyatlı olan ürünlere yönelir. Hatta birçoklarımız kalite ve fiyat kıstası yapar öyle alışveriş yaparız. Bu yazımızda ise Dünyanın En Pahalı 5 Ürünü neler? Bunları araştırdık. Artık uygun fiyatlı ürünlere bakış açınız değişecek.

   Dünyanın en pahalı arabası:

   Dünyanın en pahalı arabasının üretim tarihi 1963 yılına dayanıyor. Evet, yanlış duymadınız 1963 model bir araç, toplam değeri 52 milyon dolar. Bu araç 2013 yılından bu yana aynı kişide.

   Dünyanın pahalı çorbası:

   Eğer Londra’ya giderseniz ve pahalı çorba içmek isterseniz Kai Mayfair isimli mekana gidin. “Buddha At the Wall” yani Duvardaki Buddha isimli çorba için 190 dolar ücret vererek içebilirsiniz. Bu kadar para verip de bu çorbanın içini de merak etmemek mümkün değil! Çorbanın içindekiler; köpekbalığı yüzgeci, Japon çiçeği mantarı, seniz hıyarı, kurutulmuş deniztarağı içi, tavuk, jambon, domuz eti ve giseng içermekte.

   Dünyanın en pahalı parfümü:

   Bu parfüm kadın değil erkek parfümü ve 2005 yılının Kasım ayında İngiltere’de piyasaya sürüldü. 500 ml şişesi 205 bin dolar olarak satılıyor. Bu değerli parfümün ismi ise; Clive Christian.

   Dünyanın en pahalı beyaz şarabı:

   Londra’da 2011 yılında 117 bin dolar karşılığında Chateau d’Yquem (1811) şarabı satıldı. Satın alan ise Christian Vanneque oldu.

   Dünyanın en pahalı evi:

   1 milyar dolar inşaat maliyeti ile dünyanın en pahalı evi Hint sanayicisi Mukesh Ambani’ye ait. Ev Yirmi yedi katlı ve 37.161 metrekarelik alana kurulmuş.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.