Dünyanın En Küçük Bilgisayarı

   Dünyanın en küçük yeni bilgisayarı Onion Omega 2.

   Dünyanın En Küçük Bilgisayarı

   En yakın rakibi 4 katı büyüklüğünde

   Raspberry Pi artık dünyanın en küçük bilgisayarı değil. Pi’nin boyutunun dörtte biri büyüklüğünde yeni bir mini bilgisayar piyasaya sürülecek. Üstelik Kickstarter kampanyasında hedeflediği paradan fazlasını toplamış durumda. Bundan dolayı Omega 2, Raspberry Pi’nin geleneğini devam ettiriyor gibi gözüküyor. Tabii çok daha küçük boyutlarda.

   Yalnızca 5 Dolar

   Onion Omega 2 üretilirken nesnelerin interneti gözetilmiş. Dünyanın en küçük yeni bilgisayarı Linux tabanlı ve sadece 5 dolara satın alınabilecek. Özellikle elektronik eşyaların tamiriyle ilgilenenler, bu cihazı satın alıp kendi yetenekleriyle birleştirerek, NAS cihazı, güvenlik kamerası benzeri cihazları üretebilirler.

   Peki Onion Omega 2 ne özelliklere sahip? Boyut olarak Raspberry Pi’nin çeyreği kadar olan Onion Omega 2, özellikleri bakımından Pi’den oldukça zayıf.Pi, 1 GHz CPU, 512 MB RAM’e sahipken Onion Omega 2, 580 MHz CPU,64 MB RAM ve 16 MB depolama kapasitesine sahip. Özellikleri bakımından zayıf olsa da boyut olarak dünyanın en küçük bilgisayarı unvanını taşıması, müşterileri Omega 2’ye çekeceğe benziyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.