Dünyanın en çok satan telefonu açıklandı

   Strategy Analytics, 2016 yılının ikinci çeyreğinde dünyanın en çok satan telefonunu açıkladı.

   Dünyanın en çok satan telefonu açıklandı

   Dünyanın en çok satan telefonu, %4.2 satış payıyla iPhone 6S oluğu açıklandı.

   Strategy Analytics ve Kantar, mobil pazardaki şirketlerin en çok rağbet ettiği analiz şirketleri, 2016 yılının en çok satan telefonunu açıkladı. Üç aylık periyotta, dünyanın en çok satan telefonu, %4.2 satış payıyla iPhone 6S oluğu açıklandı. iPhone 6S’ten sonra 2. Sırada %2.5 satış payıyla iPhone 6 ve 3. %2.4 satış payıyla Galaxy S7 piyasada iPhone 6S’i takip ediyor.

   Strategy Analytics’in direktörü, Neil Mawstone, iphone 6S’in başarısının altında yatan sebepleri de açıkladı. Açıklamasında iPhone 6S’in başarısında, 4K video çekme özelliği, oldukça büyük dokunmatik ekran, performansı yüksek donanım özellikleri ve parmak izi okuyucusu sayesinde güvenliğin son derece yüksek olması gibi yeni ve üstün özelliklerin büyük payı olduğunu söyledi.

   Bu raporda, iPhone SE’nin satışlarının iyiye gitmesi de dikkatleri çekti. ABD’de de en çok satan 3. Akıllı telefon modeli olan iPhone 6SE, satışlarının bu kadar yüksek olması şaşırttı. Yüksek satışın sebebinin, aylık geliri düşük olan genç kesimin iPhone 6SE’ye yönelmesinin olduğu düşünülüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.