Dünyanın En Büyük Sabit Diski Üretildi Tam 14TB!

   Western Digital 14TB boyutundaki dünyanın en büyük sabit diskini satışa sunuyor.

   Dünyanın En Büyük Sabit Diski Üretildi Tam 14TB!

   Western Digital, dünyanın en büyük sabit diskini satışa sunuyor. 14TB boyutundaki cihaz, dördüncü nesil HelioSeal teknolojisini kullanıyor. WD’nin yeni sabit diski sektörde lider olacak.

   HGST Ultrastar Hs14 adlı ürünün daha çok veri merkezleri ve ağır yüklü bulut uygulamalarında kullanılacağı düşünülürken, önceki cihaza göre helyum diski yüzde 40 daha fazla kapasite ve iki kat yazma hızı sunuyor.

   Helyumun yanı sıra 2. nesil host yönetimli SMR yardımıyla kapasite arttırılırken, enerji tüketimi konusunda da oldukça başarılı. Western Digital’e göre Hs14 hard disk bekleme hâlindeyken 5.2W enerji kullanıyor. Elbette bu ortalama bir kullanıcı için uygun sabit disk değil ve kuruluşlara yönelik hazırlandı. Yine de sektördeki diğer hard disklerle kıyaslanınca ne kadar hızlı olduğu ortaya çıkıyor.

   Nadiren başarısız oluyor

   Bir kuruluş sabit diski olduğu için, satışlarda en büyük önem de ne kadar güvenilir olduğuyla ilgili. Western Digital’in iddialı diski ise sadece her 2.5 milyon saatte bir hata veriyor ve nadir olarak sorun yaşatıyor.

   HGST Ultrastar Hs14’ün hem SATA, hem de SAS modelleri yer alırken bunlar 5 yıllık bir garantiyle satışa sunulacak. Şu anda çeşitli firmalara örnekler verilirken, ardından çıkış tarihiyle fiyatı da doğrulanacak.

   Tabii şu da bir gerçek ki, kendisinin uzun süre sektörde en büyük hard disk olarak kalacağını söyleyemeyiz çünkü önümüzdeki sene Seagete’in de 16TB boyutunda bir disk sunması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.