Dünyadaki İlk DSC Teknolojisi Destekli Oyuncu Monitörü: ASUS ROG

   DSC teknolojisi, tek bir DisplayPort 1.4 kablosu kullanarak 144 Hz yenileme hızıyla 4K (3840 x 2160) çözünürlük sunuyor

   Dünyadaki İlk DSC Teknolojisi Destekli Oyuncu Monitörü: ASUS ROG

   AMD’nin E3 2019’daki Next Horizon Gaming etkinliğinde, ASUS Republic of Gamers (ROG), 43”lik dünyanın DSC (Display Stream Compression) teknolojisine sahip ilk oyuncu monitörünü tanıttı. DSC (Display Stream Compression) teknolojisi, ultra yüksek çözünürlükteki videoları görsel kalite kaybı olmadan tek bir ara birimden aktarabilen bir sıkıştırma standardı olarak göze çarpıyor.

   DSC teknolojisi beraberinde neleri getiriyor?

   Yeni ROG monitörü, DSC teknolojisiyle tek bir DisplayPort 1.4 aracılığıyla 4K 144Hz çözünürlükteki görüntüleri, görsel kaliteyi olumsuz etkileyen Chroma subsampling olmaksızın, ayrıntılı ve pürüzsüz şekilde gösterebiliyor. Oyuncu monitörleri önceden bu performansı sağlayabilmek için, video sinyalini PC’den aktarmak amacıyla iki DisplayPort bağlantısına ihtiyaç duyuyordu.

   Bu da genellikle karmaşık sürücü yapılandırması gerektiriyordu ve oyun sırasında HDR destekli ve değişken yenileme oranlı görüntülerin aktarılmasını engelliyordu. Yeni ROG monitörü, tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı üzerinden hem HDR hem de değişken yenileme oranlarını destekleyerek bu sorunları ortadan kaldırıyor.

   Yeni ASUS ROG monitör, genellikle daha küçük panellerde bulunan ultra hızlı ve değişken yenileme hızlarından ödün vermeden 43 inçlik büyük ekran deneyimi sunuyor. AMD Radeon FreeSync ™ 2 HDR teknolojisi, monitörün kare hızını GPU çıkışıyla eşitlerken, en iyi duruma getirilmiş giriş gecikmesi rekabetçi oyunculara büyük bir avantaj sağlıyor.

   HDR desteği, kontrast aralığını genişletir ve normal SDR’den daha fazla derinliğe sahip bir görüntü için daha derin siyahlar ve daha parlak beyazlar sunar. Yeni ASUS ROG monitör, 10 bit görüntü işleme ve 1000 cd/m² değerindeki üst parlaklığıyla VESA DisplayHDR 1000 teknik özelliklerini karşılıyor.

   Bölgesel karartma, VESA’nın standardının siyah seviye performans gereksinimlerinin eşleştirilmesinde önemli bir rol oynarken, DCI-P3 gamının % 90’ını kapsayan panel ise yüksek renk performansı sunuyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.