Dünya Devi Bill Gates’ten Afrika’ya Dev Yardım!

   Microsoft’un sahibi olan Bill Gates’ten, Afrika’daki aç insanlara tam 100 bin tavuk gönderdi. Şu dönemin en hızlı gelişimini gösterdiğini düşündüğü için bu yolu seçmiş.

   Dünya Devi Bill Gates’ten Afrika’ya Dev Yardım!

   30.222.000 km2 üzerine kurulu olan ve nüfusun yaklaşık 1.111 Milyarı bulduğu Afrika Kıtası, açlıktan ölen insanların en yoğun bulunduğu bölge olarak gündemdeydi. Yaklaşık dünyanın %20’sini kapsayan Afrika Kıtası’nda yaşanan üzücü olayları ise dünya devleri yakından takip etmekte. Microsoft‘un CEO’su olan aynı zamanda dünyanın en zengin adamı olarak kabul gören Bill Gates’in saniyede elde ettiği gelir resmi rakamlarla 250 Dolar olarak ifade edilmekte.

   Yemeleri için vermiyoruz

   Gelirinin yanında bir hiç kalacağını düşündüğümüz 100 bin tavuk bağışı ise farklı anlamlar taşıyor. Bill Gates‘in “Tavuklar sürekli çoğalıyor. Bundan daha iyi bir gelir sistemi bulamazsınız.” diye ifade ettiği bağışta, örneğin 10 tavuk alan bir kişinin ayda 80 tavuk daha elde etmesi bekleniyor. Hal böyleyken bir kişinin ayda yaklaşık Bin Dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Nüfusun en az %30’unu bu sefaletten kurtarmayı planladığın belirten Bill Gates, diğer büyük iş adamlarına da örnek olmasını istiyor.

   Kendi doymuyor tavuğu nasıl doyursun

   Nüfusun %40’ının aşırı sefalet içinde olduğu kabul edildiği Afrika’ya bu denli bir yardım, elbette büyük önem arz edecektir. Fakat henüz yiyecek bir kuru ekmeği olmayan bu insanların tavukları nasıl besleyeceği ise merak konusu. Tavuklarla birlikte yiyecek yardımı da gelse daha iyi olurdu sanki dedirten bağış için, diğer iş adamlarının da harekete geçmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.