Dükkan Açmadan İnternetten Satış

   Ticarete atılıp internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız, fiziksel dükkan açma zorunluluğunun olmadığını bilmelisiniz.

   Dükkan Açmadan İnternetten Satış

   Hayatın her alanını etkileyen internet dünyası, ticaret açısından da âdeta bir devrim yaptı demek mümkündür. Büyüklü küçüklü hemen her firmanın online satışa yönelmesi de bu yargıyı destekliyor. Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları değiştikçe satıcılar da dijitalleşme sürecine girmek zorunda kaldılar. Öyle ki yeni iş kurma fikirlerinde internetten satış, fiziksel dükkân açmaktan önce geliyor. Siz de ticarete atılıp internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız, fiziksel dükkân açma zorunluluğunun olmadığını bilmelisiniz. Peki dükkân açmadan internetten satış nasıl yapılır?

   İnternetten Satış Yapmaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

   İnternetten satış için gerekenler arasında ilk sırada, tüm süreci kapsayabilecek bir plan yapmak vardır. Doğru bir planlama yapmadan bu işe girmeniz söz konusu değildir. Ürün tedariğinden satış sonrası desteğe kadar tüm adımları önceden planlamalısınız. Online satış yapmak için sektörünüzü ve satacağınız ürünleri seçtikten sonra, sağlam ve güvenli altyapıya sahip bir e-ticaret sitesi kurmalısınız. Bu süreçte IdeaSoft gibi sektörün öncüsü olan bir firmadan destek alabilirsiniz.

   İnternetten satış yapmak vergi doğuran bir ticari faaliyettir. Bu detayı da kesinlikle atlamamalısınız. Girişiminiz çok küçük bir ölçekte olsa bile vergi mükellefi olmadan bu işi yapamazsınız. Dolayısıyla internetten satış için şirket kurmak zorundasınız. Eğer bireysel olarak küçük ölçekli bir işe girişiyorsanız, şahıs şirketi kurmanız da yeterlidir. Şahıs şirketi son derece kolay ve düşük maliyetli bir şekilde kurulabilir.

   İnternetten Satış Yapma Yöntemleri Nelerdir?

   E-ticarete girmek için internetten satış tekniklerini öğrenmenizde de fayda vardır. Yapacağınız işin ölçeğine ve projelerinize göre size en uygun yöntemi seçmelisiniz. Opsiyonlar arasında e-ticaret sitesi kurmak ve online pazar yerlerinde mağaza açmak vardır. Bu iki seçenek çoğu zaman birlikte kullanılırken düşük bütçeli girişimlerde pazar yeri ile başlamak daha avantajlı olabilir. Durum böyle olsa da en kısa sürede e-ticaret sitesi kurulmalıdır. Pazar yeri, uzun vadede çok verimli olmayabilir.

   Pazar yerinde bir mağaza açtığınızda, müşterilerin, çok sayıda satıcının ürünleri arasında sizinkini bulmasını beklemeniz gerekir. Ayrıca yaptığınız her bir satış için pazar yerine komisyon ödersiniz ve bu da kârınızı düşürür. Bazı platformlarda mağaza açmak dahi ücretlidir. Dükkân açmadan internetten satış yapmanızı sağlayacak bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda, başlangıçta daha yüksek bir bütçeye ihtiyacınız olur. Fakat komisyon ödemek gibi bir durum söz konusu olmadığı için site kendini kısa sürede amorti eder ve uzun vadede daha kârlı olursunuz.

   Dükkan Açmadan İnternetten Satış Nasıl Yapılır?

   Online ürün satmak için bir şirket kurup vergi mükellefi olmanız yeterlidir. Elbette mevcut dükkânınızı dijitalleştirebilirsiniz fakat e-ticaret, sıfırdan başlamak için avantajlıdır. Çünkü dükkân açmadan internetten satış yapabilmek mümkündür. Şirketinizi kurduğunuzda, e-ticaret dünyasında bir dükkânınız varmış gibi kabul görürsünüz. Böylece sadece bir e-ticaret sitesi açıp dükkân açmadan internetten satış yapabilirsiniz. Dükkân ya da mağazadan ziyade ürünleri istifleyeceğiniz bir depoya ihtiyaç duyabilirsiniz.

   Dükkân açmadan e-ticaret yapmak için depoya ihtiyaç duymayacağınız bir yöntem de mevcuttur. Dropshipping (stoksuz e-ticaret) modeli ile dükkân açmadan internetten satış yapabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, internetten satış yapmak fiziksel bir ürüne de ihtiyacınız yoktur. Üreticiler ve tedarikçilerle anlaşıp onların ürünlerini kendi e-ticaret sitenizde listeleyebilirsiniz. Yaptığınız satış ile ilgili bilgileri tedarikçiye ilettiğiniz takdirde ürünü alıcıya gönderir ve siz de bu işten komisyon kazanırsınız.

   IdeaSoft Entegrasyonları ile Zahmetsizce İnternetten Satış Yapın

   E-ticarete daha kestirme yoldan girmek istiyorsanız, IdeaSoft tarafından sunulan avantajlı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu firmadan hizmet aldığınız takdirde, hukuki süreç dışında hiçbir teferruatla uğraşmazsınız. Ayrıca şahıs şirketi kurma sürecinde de destek alabilirsiniz. Satın alacağınız bir e-ticaret paketi ile tasarımdan reklamlara kadar tüm sürecin yönetilmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm altyapılar ve eklentiler IdeaSoft paketlerinde mevcuttur. Buna ek olarak dilerseniz hazır tasarımlar ile doğrudan satışa başlayabilir ya da firmanın uzman tasarımcılarından kendinize özel bir site tasarımı talep edebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.