Drone’lar Postacı Oluyor!

   Drone teknolojisinde güvenlik zafiyetlerinin çözüme kavuştuktan sonra hayatımıza girmesi beklenen Drone’lar posta güvercini olacağa benziyor. İşte detaylar…

   Drone’lar Postacı Oluyor!

   Avustralya’da Drone’lar posta güvercini olma yolunda

   İnsansız Hava Araçlarından Drone kullanımı çok yaygınlaştı. Drone teknolojisi yaygınlaştığında daha sonra ise güvenlik teçhizatları ortaya çıkmaya başladı. Birçok güvenlik zafiyeti yaratan Drone’lar Türkiye’de de bazı alanlarda yasaklandığı ve halen yasak geldiği belirtiliyor. Muhteşem fikir ortaya atılan posta kargolarının en kısa sürede bu çok güvenli şekilde ve herkese çok iyi teslimat yöntemi olan Drone uçuşları, çözüm niteliğinde görüşülme aşamasında.

   Drone hava trafiği ve güvelik zafiyetleri en çok düşünülen konulardan

   İnsansız Hava Aracı Drone, bu posta olma yolunda en çok düşünülen konu olarak hava trafiğinin nasıl olacağı şeklinde. Drone teknolojisinde güvenlik zafiyetlerinin çözüme kavuştuktan sonra hayatımıza girmesi beklenen Drone’lar posta güvercini olacağa benziyor. Geçen yıllarda Google ve Amazon’da benzer projeler ile karşımıza çıktığı biliniyordu. Avustralya Güvenlik yetkilileri ise bu projenin nasıl hayata geçeceğini ve güvenilirlik incelemesini yapacak. Avustralya Ulusal Posta Servisi’nin projede kırsaldaki vatandaşlarını da düşünmüş durumda. Taşta yaşam alanını seçmiş kişilerin bu sayede kilometrelerce evlerinde dışarı yürümek zorunda bırakılmayacak. Deneme olarak ise 50 haneye haftada 2 kez evlerinin önüne Drone teslimatı yapması planlanıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.