Disney Yayın Servisi Netflix’ten Ucuz Olacak

   Disney yayın servisi ücreti ve içeriği hakkında merak edilenlere dair yeni bilgiler geldi.

   Disney Yayın Servisi Netflix’ten Ucuz Olacak

   Disney’in yeni yayın servisi için ne kadar ücret öderdiniz? Firmanın CEO’su Robert A. Iger’a göre üyelikler Netflix paketlerine göre daha ucuz olacak fakat aynı zamanda sunulan içerik de (en azından başlangıçta) daha az olacak.

   Disney yayın servisi az içerik, az ücret

   Katıldığı toplantıda doğrudan açıklama yapan Robert A. Iger, fiyatlandırma politikalarına dair ipuçları verirken, yüksek kaliteli markaların içerikleri olacağını söyledi. Fakat diğer yandan başlangıçta içerik sayısı da çok olmayacak ve bu fiyatlara da yansıyacak.

   Şu anda Netflix üyelikleri Türkiye’de temel fiyat olarak 15.99 TL ile başlıyor. Yurtdışında ise fiyatlandırma 7.99 dolar ve 5.99 Euro olarak göze çarpıyor. Disney yayın servisinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belirsiz olsa da Neflix’le kıyaslayınca az çok fiyatlar hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

   Stüdyo savaşları

   Netflix’in büyük başarısının ardından Disney gibi içerik üreticileri de kendi servislerini başlatmaya yönelirken, bu da demek oluyor ki stüdyolara daha çok para aktarılacak ve bolca içerik gelecek. Hatta Netflix, bu yıl içeriğe 6 milyar dolar harcadı ve 2018 yılı için yatırımı 7 milyar dolara yükseltti.

   Disney’in yeni servisini 2019 yılında başlatması beklenirken, onların da en azından 5 milyar dolara yakın bir yatırım yapması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.