Dikkat: 4,5G’de Son 3.5 Aya Girildi!

   4,5G kullanmak isteyen kişilerin ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilmesi için son 3.5 ayı kaldı.

   Dikkat: 4,5G’de Son 3.5 Aya Girildi!

   Türkiye’de 1 Nisan tarihi itibari ile 4,5G kullanılmaya başlanırken, 4,5G kullanmak isteyen kişiler için GSM operatörleri tarafından ücretsiz bir şekilde geçiş imkânı sağlanmıştır. Bu bakımdan bugüne kadar kolay bir şekilde 4,5G internet bağlantısını kullanmaya başlayan kişiler, aynı fiyatlar ile daha hızlı internet kullanımı elde edebilmişti. Konuyla ilgili yapılan yeni açıklamalarda ise henüz 4,5G’ye geçiş yapan kişiler için uyarı yapıldı.

   Son aylara girildi

   Telekomünikasyon, İnternet ve Bilgi Teknolojileri Derneği (TEDER) Başkanı Serhat Özeren tarafından yapılan açıklamalarda 4,5G kullanmak ve ücretsiz bir şekilde geçiş yapmak isteyen kişilerin 3.5 ay içerisinde bu işlemleri yapması gerektiği belirtilirken, 1 Ocak 2017 sonrasına ücretsiz geçiş imkanının olmayacağı ifade edildi. Bu bakımdan 1 Ocak 2017 tarihine kadar geçiş yapmayan kişiler bu tarih sonrasında ücretli bir şekilde geçiş yapabilecek.

   4,5G’de son rakamlar neler?

   Özeren yaptığı açıklamada 4,5G için son bilgileri de paylaşırken, 1 Nisan tarihinden itibaren 38.6 milyon kişinin 4,5G’ye geçtiğini söyledi. 4,5G ile birlikte Türkiye’nin mobil sektörde büyüme yaşadığını da söyleyen Özeren şu anda mobil penetrasyon oranının yüzde 106 olarak belirlendiğini ifade etti. Türkiye’deki 4,5G uyumlu cihaz ve hat konusundaki son rakamlar da açıklanırken, 4,5G’ye uyumlu SIM kart sayısı 13 milyon 256 bin 457, 4,5G’ye uyumlu cihaz sayısının ise 20 milyon 72 bin olduğu ifade edildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.