Dijital Dönüşüm

   Otonom robotlar, 3D yazıcılar, siber güvenlik, AR/VR, kripto paralar, simülasyonlar, sistem entegrasyonları, dijital pazarlama, big data dijital dönüşümün temellerini oluşturmaktadır.

   Dijital Dönüşüm

   Dijital dünyanın gelişimi ile beraber markalar, operasyonlarını ve sistemlerini yeniden modelliyor. Bu değişimin bir sonucu olarak markalar, kendilerine fırsat alanları yaratmaktadır. Üretim süreçlerinin yenilenmesi ile birlikte yeni trendlere ve rekabetine uyum sağlamak daha olağandır..

   Dijital dönüşüm adaptasyonu ile üretim mantığının değişmesi yeni boyutları beraberinde getirmektedir. Üretimde otonom robot teknolojileri ile fabrikaların çalışma ortamlarındaki yapay zeka teknolojileri ile beraber çalışarak üretime hız kazandırmaktadır. Yapay zeka kullanan makinelerin çözüm süreçlerindeki başarısı ile olası sorunları zamanında fark edip, çözüm sağlayabilir.

   Bu şekilde uluslararası alanda dev markalar ile rekabet etmek veya daha başarılı olmak mümkün olur.

   Sanayinin dijital dönüşümü kolları incelendiğinde 3D yazıcılar, otonom robotlar, kripto paralar, dijital pazarlama, siber güvenlik, AR/VR, big data, simülasyonlar, sistem entegrasyonları dijital dönüşümün temellerini oluşturmaktadır.

   Dijital dönüşümü sektörler özelinde incelediğimizde; Tekstil, Makine, Sağlık, Sinema vb. sektörlerin dijital dönüşüm teknolojileri ile yukarıda bahsedilen Big Data, Yapay zeka, Sistem Entegrasyonları gibi teknolojiler ile dijital dönüşüm adına daha etkili analizler ve üretimler oluşturulması sağlanır. Bununla birlikte Markaların Ar-Ge bölümleri için iletişim ve araştırma teknolojilerinin gelişimi daha hızlı ve yararlı olmaktadır.

   Günümüzde iş kolları iç içe geçmeye başlamaktadır. Üretim ve pazarlama alanları iç içe girmesi ile firmada herkes üretici ve geliştirici boyutuna evrilme eğilimindedir. İnternetin ve iletişim teknolojilerinin hayatımızın önemli bir parçası olması ile birlikte artık her an her yere erişim imkanı bulunuyor. Bu şekilde global gelişmeler ve dünyadaki yıkıcı olan trendleri erkenden takip edebilir ve kendi markanıza adapte edebiliyorsunuz.

   Dijital dönüşümün artıları nelerdir?

   Kobiler için dijital dönüşümün artılarını incelediğimizde; maliyetleri düşürmek, içerik kalitesi ve bilgi paylaşımının hızlandırılması olarak kısaca dile getirebiliriz. Üretimde kaynakların maliyetini düşürmek ve verimli hale getirmek üzerine odaklanılır. Bu şekilde üretimde hız ve başarı grafiği yukarı çekilir. Markaların üretimdeki kontrolü arttırmak adına sistem entegrasyonları ile hızlı işlemler ve olumlu geri bildirim olarak, güncellemeler ve geliştirmeler sağlanır. Bu sayede başarı oranı artış göstermektedir.

   Sanayinin dijital dönüşümü ile üretim faaliyetleri yapay zeka, otomasyon ve entegre gelişmiş yazılımlar adapte edilerek, bilgi aktarımı, üretim süreçleri ve veri akışı sağlanılır. Ürün gelişimleri adına yeni trendler ile üretim faaliyetlerinde değişmeler gözetilir. 3 boyutlu yazıcılar ile baskı, modellemer yapılması bunların elle yapılmasında ötededir. Bunun gibi yeni teknolojilerin kullanılması kaynakların daha verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

   Bu sayede hem üretim gelişir hem de big data’ya adapte olan markaların görsel ve yazı dökümanlarını anlamlı veriye dönüştürmesi ile birlikte dijitale adapte olmuş başarılı adımlar atılır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.