Dell Bilgisayar Sorunları ve Yapılacaklar

   Dell bilgisayarınızda sorunlar ile karşılaştığınızda neleri kontrol etmeli ve ne tür teknik servislere ulaşmalısınız yazımızda detayları aktardık.

   Dell Bilgisayar Sorunları ve Yapılacaklar

   Dell laptop tamiri için bir servis arıyorsanız karşınıza ilk çıkanı tercih etmemelisiniz. Her servis profesyonel bir teknik servis değildir. Bilgisayarlarınıza değer veriyorsanız, bu işi tam teşekküllü ve profesyonel araçlar kullanan bir yere teslim etmeniz bilgisayarlarınızın sağlığı açısından son derece önemlidir.

   Nasıl Bir Dell Servis Tercih Etmeliyiz?

   Öncelikle bilgisayarlarınızda herhangi bir parça değişeceği zaman, orijinal veya A Kalite dışında herhangi bir yedek parça kullanmayan bir servis seçmelisiniz. Kalitesi düşük yedek parçalar ile bilgisayarınız ilerleyen süreçlerde kısa devre olarak çok daha ciddi sorunlar çıkarabilir.

   Profesyonel onarım cihazları kullanan bir yer olmalı, örnek vermek gerekirse Bga cihazına sahip bir yer olabilir. Normal devre ısıtıcıları ile onarım yapan bir yerde bilgisayarlarınızın kısa süreli onarım olacaktır. Dell Servis gibi en son teknoloji onarım sistemleri kullanan bir yerde ise, onarım direk olarak devre elemanı yenilenerek ya da direk parça değişimi yapılarak kalıcı olarak ömürlük onarım görmektedir.

   Ufak bir teknik sorun dahi olsa, sürekli güvenebileceğiniz uzman ekiplerin olduğu dell teknik servisi seçmek bilgisayarlarınızın sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Dell notebook onarımı yaptırdığınızda bilgisayarınızı teslim alırken yapılanların olduğu bir bilgi makbuzu almayı ihmal etmeyin ki daha detaylı bir şekilde inceleyebilesiniz. Böylelikle aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacaktır.

   Profesyonel Dell Servis Farkı

   Direk olarak orijinal yedek parçaların temini ve montajı yapılan bir hizmet sağlanmaktadır. Şişli Mecidiyeköy Bölgesinde Mecidiyeköy iş merkezinde bulunan merkez ofisimiz ile sizlere her zaman en üstün bilgisayar tamir hizmetini vermekten gurur duyuyoruz.

   Aklınıza takılan teknik sorunlarınız için uzman ekiplerimizle görüşebilirsiniz. Bilgisayarlarınızdaki sorunları bulunduğunuz yerden çözmek için bile yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Detaylı bilgiyi bilgisayarınızı arıza tespiti için kapsamlı teste soktuğumuzda verebiliriz.

   Basit Çözümlü Bilgisayar Sorunları

   • Bilgisayarın mavi ekran vermesi; eğer donanımsal ise ram, disk ve işlemciyi çıkartıp tekrar taktığınızda sorunu giderebilirsiniz. Yazılımsal bir mavi ekran ise, büyük ihtimalle işletim sisteminizi yeniden yüklemek gerekecektir. (önemli yedekler varsa profesyonel bir servis ile yaptırmanızı tavsiye ederiz)
   • Tarayıcıda güvenli değil hatası ile İnternete girememe; tarih saat ayarlarının yanlış olmasından kaynaklanabilir. Güncellediğinizde sürekli sıfırlanıyorsa bios pilini değiştirmekte fayda var.
   • Bozulmuş ya da virüs bulaşmış sistemi recovery ile sıfırlamak. Bu işlemi yaparken yedeklerinizi dışarıya almayı ihmal etmeyin.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.