Damadın halasından 2 adet iPhone!

   Yok artık dedirten olan bu olay, teknolojinin gelişmesiyle yöresel adetlerin bambaşka boyuta geçtiğini gösteriyor. Nevşehir’de gerçekleşen olaydan düğün sahipleri bir hayli memnun görünüyor.

   Damadın halasından 2 adet iPhone!

   Düğün hediyesi “iPhone”

   Yaz ayının gelmesiyle birlikte düğün planları yapan çiftler, havaların bir türlü iyileşememesi nedeniyle ertelenmek zorunda kalmıştı. Gün geçtikçe sabırları zorlayan havalar ise çiftleri vazgeçiremiyor. Borç harç veya banka yardımıyla yapılan düğünlere destek olarak, adetlerimiz gereği akrabaların taktığı altınlar ise ilaç gibi geliyor. İlginç olayın geçtiği ilimiz, akıllarda “kesin Adana’dır.” dedirtse de Nevşehir’de geçiyor.

   Nevşehir’de telefon satış ve tamir işleriyle uğraşan Osman Güneş, ünü civar tüm ilçelere yayılmış ve iPhone Osman lakabıyla bilinen teknolojik bir abimiz ve evlenmeye karar vermiş. Hal böyle olunca iPhone Osman’ın mizah sever akrabaları, düğünde yöresel örf ve adetlerimizi teknolojiye uyarlayarak iPhone Osman’a yakışır şekilde düğün yapma kararı almışlar. Altın gibi piyasası olan ve fiyatlarında diğer markalar kadar düşüş yaşanmayan iPhone, mantıklı bir takı seçeneği gibi görünmekte. Yaklaşık piyasa değeri 15 bini bulan iPhone takılarından toplamda 10 adet takılmış. Her geçen gün hayatımıza yerleşen teknolojiye ülkemizin ayak uydurması gerçekten takdir edilesi. Teknoloji tarafından şaşırtıcı şekilde sarılan hayatımızın hangi alanlarında bu tarz olaylar göreceğimizi ise gelecek günler gösterecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.