Çinliler Akıllı Ayakkabı Üretti!

   Sportif bir tasarıma sahip olan akıllı ayakkabılar sayesinde bilinçli bir spor imkanı ve sağlık çizelgesine kavuşmanız mümkün.

   Çinliler Akıllı Ayakkabı Üretti!

   Dünyaca ünlü Xiaomi yazılım firması ve Çin’de bilinen ünlü spor malzemeleri firması Li-ning tarafından ortaklaşa yürütülen proje sonucu ortaya çıkan akıllı ayakkabının satışlarına başlandı. İsmi Li-ning Smart olan akıllı ayakkabılar, gayet sportif bir tasarıma sahip olmasıyla birlikte, içinde bulunan çip yardımıyla çok büyük işler yapabiliyor.

   Küçücük çipi var

   Çip yardımıyla verileri çekebilmesi için akıllı telefon uygulaması olan Mi-fit, adımlarınızı ölçebilme, yürüyüş hızınızı ölçebilme ve günlük yakılan kaloriyi hesaplayabilme gibi özelliklere sahip. Aynı zamanda Mi-band adında bir kol bandıyla birlikte satışı yapılıyor. Bandsız olarak sadece yukarıda saydığımız işlemleri yapabilmenizi sağlayan akıllı ayakkabı, kol bandını kullandığınız taktirde, ideal bir vücuda ulaşmak için kaç adım daha gerektiği, kaç km daha koşacağınızı ve hatta uyku kalitenizi bile ölçebiliyor.

   Sıradan ayakkabı kadar kullanışlı

   Yaklaşık ayakkabının ömrüyle eş zamanlı gidebilen bir pile sahip olan Li-ning Smart, herhangi bir akıllı telefonunuza ya da tabletinize bluetooth aracılığıyla bağlanarak kusursuz bir kullanım sağlamakta. Ayakkabının satış fiyatı ise, ülkemizde normal standart spor ayakkabılarla aynı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.