Cep Telefonu Taksiti Kalktı mı?

   Cep telefonlarındaki taksit sınırlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ile ilgili önemli bir açıklama geldi. İşte yaşanan gelişmeler.

   Cep Telefonu Taksiti Kalktı mı?

   Geçtiğimiz dönemlerde kredi kartı ile yapılan alışverişlere çeşitli kriterler getirilirken, bu kriterler arasında cep telefonları satışlarındaki taksit sayısı da yer alıyordu. Taksitle cep telefonu alma noktasında ciddi önlemler alınırken, uzun süreden beri kişiler operatörleri tercih ediyordu. Bu taksit yasağı nedeniyle telefonları taksitli bir şekilde almak için şu anda en iyi seçenek operatörler olurken, bu taksit yasağı konusunda çok fazla bir gelişmenin sağlanmayacak olması bu durumun devam edeceğini de gösterdi.

   Telefon taksitlerinde 6 sınırı gelebilir!

   Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptığı açıklamada kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde taksit seçeneğinin 6 ile sınırlandırılabileceğini söylerken, bu konuda yapılacak düzenlemeler hakkında da önemli ipuçlarını sundu.

   Cep telefonu taksit yasağı kalkacak mı?

   Son düzenleme sonrasında cep telefonu satışlarında kredi kartı taksiti yapılmasına izin verilmezken, peşin ödeme yapılması vatandaşların alım gücünü ciddi oranda zorluyordu. Bu bakımdan yeni dönemde kredi kartı taksitleri için yasağın kaldırılması noktasında büyük bir beklenti de bulunuyor.

   Taksitlerin 6 ile sınırlandırılması yine kişilere bir kolaylık sağlayacak. Bu açıdan kişilerin bundan sonraki süreçte yeni bir düzenleme gelmesi haline daha kolay bir şekilde cep telefonu satın alması mümkün olacak. Konuyla ilgili tasarının büyük oranda tamamlandığını da söyleyen Canikli, önümüzdeki hafta içerisinde tasarının yayınlanarak yürürlüğe girebileceğini de söyledi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.