Bu ‘’python’’ Oyunu İş Fırsatı Sunuyor!

   Türkiye’de son yıllarda adından sıkça söz ettiren gelişmiş emlak arama motoru Flatfy’de oldukça garip bir iş fırsatı bulunuyor.

   Bu ‘’python’’ Oyunu İş Fırsatı Sunuyor!

   Türkiye’de son yıllarda adından sıkça söz ettiren gelişmiş emlak arama motoru Flatfy’de oldukça garip bir iş fırsatı bulunuyor.  İnternet üzerinden yapılan emlak aramalarını tek platformda toplayarak, kullanıcılarına kolay bir arayüz sunan Flatfy, ekibini geliştirirken oldukça farklı yöntemler seçen dünya firmalarının arasına katılmış durumda.

   Son yıllarda teknoloji firmaları işe alım yaparken seçtiği farklı işe alım süreçleri ile adlarından bahsetmeyi başarıyor. Teknoloji devlerinin bu yöntemleri seçmelerinin birçok nedeni bulunuyor. Firmalar kendilerini ayırabilen bireylere daha yoğun bir kitle üzerinden daha kısa sürede ulaşmasının dışında, kendi reklamlarını yine bu süreçler sayesinde başarıyla yapıyor.

   Flatfy’nin kendi bünyesinde bulundurduğu çalışanlar için hazırlanan eğlenceli ‘’python’’ oyunu ise dünya çapında birçok ülkede bir iş fırsatına döndü. Dünyanın birçok noktasında hizmet veren Flatfy, uygulamayı ilk olarak merkezi olan Ukrayna Kiev’de uyguladı. Kiev’de kısa sürede dünya CTO’ları tarafından ilgiyi üzerine çeken uygulama, işe alım süreci olarak değerlendirilmeye başlandı.

   Seçici bir ‘’bulmacalı’’ kodlama oyunu…

   Flatfy bünyesinde çalışan yazılımcılar tarafından geliştirilen bu python oyunu bir bulmacayı temsil ediyor. Aşamalar halinde ilerleyen oyuna dışarıdan herhangi bir müdahale getirmek şu an için imkânsız görünüyor.  Oyun içerisinde ön uç geliştirme, ikili şifreler ve algoritmalar bulunuyor. 12 Farklı python sorusunun içine yerleştirilen bu sistem, doğru ilerleme kaydedildiği takdirde yazılımcılara bir iş fırsatı sunabiliyor.

   Bu ‘’python’’ Oyunu İş Fırsatı Sunuyor!

   Şirket içi denetlemeden reklam panosuna dönen bir süreç…

   Flatfy’in oyunu flatfy.com/play şirket çalışanlarını geliştiren bir algoritmadan kısa sürede reklam panolarını süsleyen bir iş çağrısı reklamı haline geldi. Buna rağmen başlanan bu süreçte şirket yetkililerinin bu yoğun ilgiyi tahmin etmesinin oldukça zor olduğunu söylemek gerekebilir. Reklam beklenenden çok daha yüksek bir ilgiyle karşılaştı ve yeni bir iş ekolünün habercisi oldu.

   Oyunun linki çok yüksek rakamlarda gösterim alırken, oyun kullanıcılar tarafından 800.000’in üzerinde denemeyle karşılaştı. Bu denli yüksek bir denemeden başarıyla çıkan kullanıcı sayısı ise bir hayli az oldu.

   Flatfy tarafından şu ana kadar Türkiye’de yapılan denemeler ve başarılı kullanıcılar ile ilgili bir bilgi verilmemiş olsa bile sizde bu oyunu çözmeye deneyerek yeteneklerinizi test edebilirsiniz.

   Son yılların popüler kodlama dili Python ile yazılan bu oyun, python içinde oldukça ilginç bir serüven haline gelmiş durumda. Flatfy tarafından düzenlenen oyun amazon sunucularına dahi eklenmiş durumda. Şirket yetkilileri yaptığı açıklamalar ile oldukça ilginç bilgiler veriyor.

   Şirket yetkilileri oyunu çözmekte başarısız olan birçok kişinin ‘’arka kapı’’ olarak bilinen yollardan oyunun bulunduğu sisteme girmeye çalıştığını dile getirdi. Oyunun çözümünün oldukça zor olması oyuna olan ilgiyi oldukça arttırırken, kendini kanıtlamak isteyen birçok internet korsanında bu popüler uygulamada kendini kanıtlamaya çalıştığı görüldü. Oyunun 12 seviyesini başarıyla getirilen kişiler çoğu zaman Kiev’de Flatfy tarafından yapılan iş görüşmesine hak kazanıyor.

   Nedir bu Flatfy?

   Bundan 4 yıl önce Kiev, Ukrayna’da hizmet vermeye başlayan emlak arama motoru sunduğu kolaylıklar ile kendini oldukça kısa sürede 30’un üzerinde ülkeye taşımayı başardı. Uygulama kullanıcıların emlak arama süreçlerinde yaşadığı sorunları temel olarak geliştirilen bir emlak arama motoru olarak hizmet veriyor.

   Kullanıcıların internet ortamında artan fırsatları görme şansının azaldığını tespit eden Flatfy ekibi, birçok platform üzerinden emlak verilerini tek bir sistem üzerinde topluyor ve bu sayede emlak arama süreçleri çok daha kolay hale geliyor. Sadece Türkiye’de 119 emlak ilan sitesi ile çalışan Flatfy, bu platformlara sunduğu trafik ve işlevsellikle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.