Bu Motosikleti 3D Yazıcı Üretti!

   Bu sıralar yoğun ilgi gören 3D yazıcılar sonunda motosiklet üretti. Teknolojinin veli nimetlerinden faydalanmak isteyen müşterilerin, kesenin ağzını açması gerekiyor.

   Bu Motosikleti 3D Yazıcı Üretti!

   Bugüne kadar spor ayakkabısı, ortopedik tabanlık, şarj aleti, hap, protez kol, robot hatta yemek bile üreten 3 boyutlu yazıcılar, motosiklet üretti. Üstelik bu motosikletin, geleneksel motosikletlerden ayırt edilmesi oldukça zor. AirBus firmasının ürettiği motosiklete isim olarak Scalmalloy uygun görüldü. 3 saniye gibi kısa bir sürede 45 km hıza ulaşabilen Scalmalloy, maksimum 80 km hıza çıkabilme özelliğine sahip.

   Üstelik çevre dostu karbon monoksit (CO) üretmiyor

   35 kilogram ağırlığında olan bu teknolojik motosiklet, elektrikli bir motora sahip. Tek dolumda tam 60 km yol kat edebilen teknoloji harikası, çevrecilerin beğenisini toplayacağı kesin. Tabi bu motosiklete sahip olmak için sadece beğenmek yetmiyor. Çünkü üretici firma olan AirBus, tamamı 3D yazıcı tarafından üretilen bu motosikleti 56.000 $ (165.000 TL) gibi servet değerinde olan bir rakamdan satışa sundu. Anahtar teslimine henüz başlanılmayan ürün için, ön sipariş bedeli olarak 2.200 $ (6.500 TL) talep ediliyor. Fiyatı gerekçesiyle satışının az sayıda gerçekleşeceği düşünülen bu üründen şimdilik sadece 50 adet üretildi. Dağ motoru tarzı tasarımıyla üretilen motosikletin arazi şartlarına uyumu konusunda sıkıntı çekileceği de muhtemel görünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.