Bu Batarya Yenilebiliyor!

   Bilim adamları tarafından üretilen yeni nesil özel batarya, yenilebiliyor ve yenildiğinde insan vücudunda kolayca sindirilebiliyor.

   Bu Batarya Yenilebiliyor!

   İyi bir bataryadan kullanıcıların beklediği özellikler hemen hemen aynıdır. Bu beklenen özellikler aslında bataryayı daha uzun süre ve etkili bir biçimde kullanabilmemiz için önemlidir. Bütün kullanıcılar bataryalarının ince ve dayanıklı olmasını isterler. Üstelik, taşımayı ve sağlamlığı sağlayan bu özelliklerin yanında, bataryanın uzun süre dayanabilmesi için yüksek kapasiteli olmasını isteriz.

   Yenilebilen batarya

   Bataryamızdan beklediğimiz bunca özelliğin yanında yenilebilir bir bataryanızın olmasını da hiç istediniz mi? Görülen o ki bazı kullanıcılar bataryalarının yenilebilir olmasını da arzu etmişler. Bilim adamları da bu isteğe kayıtsız kalamamış ve yenilebilen bir batarya üretmiş. Evet yanlış okumadınız! Yeni üretilen bataryalar yenilebiliyor ve sindirim sistemimizde rahatça sindirilebiliyor.

   Carnegie Üniversitesinde araştırmalarını sürdüren bilim adamları, yenilebilen ve insan sindiriminde kolayca ayrışabilen batarya ürettiler. Bilim adamlarının bataryayı üretirken arkalarına aldıkları fikir şu: “Enerji barındıran her şey, batarya olarak kullanılabilir”. Bu fikir doğrultusunda, günlük yediğimiz yiyeceklerin çoğunda bulunan “melanin” maddesini kullanarak, sindirilebilen batarya ürettiler.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.