BMW 5 Serisi Yarı Otonom Sürüş Seçeneğiyle Geliyor

   BMW tarafından önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen 5 serisi için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

   BMW 5 Serisi Yarı Otonom Sürüş Seçeneğiyle Geliyor

   Otomobil sektörünün en önemli markalarından birisi olan BMW önümüzdeki günlerde yeni bir seri tanıtımı ile birlikte basının karşısına çıkacak. Yapılacak basın toplantısında BMW 5 serisinin tanıtılması beklenirken bu konuda yeni bir bilgi geldi.

   Yarı otonom keyfi

   Paylaşılan bilgilerde aracın kılavuz detayları yayınlanırken araçlarda yarı otonom sürüş seçeneğinin olacağı belirtildi. Araçlar ile ilgili bugüne gelen bilgilerde pek çok farklı bilgi gündeme sızdırılmış olsa da yarı otonom özelliği ilk defa sızdırılmış durumda.

   Diğer özellikler neler?

   BMW 5 serisinde yer alacak en önemli özellikler; park mesafe kontrolü, geri görüş kamerası ve park etme asistanı gibi özellikler olurken kullanıcıların araç sürüşünde her açıdan büyük bir kolaylığa sahip olacağı da bu sayede öğrenilmiş durumda. Araçlarda tercih edilen donanımlar oldukça üst seviyede olurken aynı zamanda yeri otonom sürüş özelliğinin de araçlarda yer verilmesi şimdiden beğeni topladı.

   BMW tarafından geliştirilen yeni teknoloji BMW 5 serisinin en pahalı modelinde yer alacak. ZDT kodlu Driver Assistance Plus II paketinin sunulacağı en pahalı versiyon ile birlikte araçta çok farklı özellikler kullanılabilecek. Hız sabitleme sistemi, akıllı şerit takip sistemi ve yaya takip sistemi ile pek çok farklı özelliğin araçta kullanılabilir olması sürücülerin güvenli bir şekilde aracı kullanmasını sağlayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.