Bluetooth 5.0 ile Gelecek Yenilikler Neler?

   Cep telefonlarında ve pek çok teknolojik cihazda kullanılan Bluetooth yeni versiyonu ile kullanıcılara sunulacak. Yeni versiyon ile birlikte Bluetooth 5.0 yükseltilmiş olacak.

   Bluetooth 5.0 ile Gelecek Yenilikler Neler?

   Veri alışverişinin sağlanması ya da cihazların kablosuz bir şekilde bağlantı kurabilmesi adına Bluetooth teknolojisi kullanırken şu anda Bluetooth 4.2 versiyonu kullanımda. Bluetooth 4.2 versiyonu sonrasında yeni bir versiyonun daha piyasaya sunulacağı açıklanırken yeni versiyon bir üst numaraya geçilmiş olacak ve Bluetooth 5.0 kullanıma açılacak.

   5. Versiyon çok daha iddialı

   Bir önceki versiyona göre çok daha farklı ve iyileştirilmiş özelliklere sahip olacak yeni versiyon bu bakımdan Bluetooth kullanımlarını çok daha artıracak. Bluetooth 5.0 ile ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların 4.2 versiyonuna göre daha geniş bir menzil içerisinde bağlantı kurabileceği belirtilirken yapılan testlerde 400 metreye kadar olan alan içerisinde Bluetooth bağlantısının sorunsuz bir şekilde sağlanabildiği açıkladı.

   Alan ve hız artıyor

   Bu bakımdan yeni versiyon ile birlikte sağlanabilecek en önemli avantajlardan bir tanesi menzil süresinin uzaması olacak. Bluetooth 5.0 ile elde edilecek olan bu imkân aynı zamanda tek özellik olmayacak. Bluetooth 4.2’ye göre veri bağlantısı hızında da ciddi oranda bir artış yapılacak. Öyle ki konuyla ilgili testlerin sonuçları paylaşırken test sonuçlarında Bluetooth 5.0 versiyonunun önceki versiyona göre iki kata varan hız artışı sağladığı ifade edildi. Bu bakımdan yeni Bluetooth versiyonunun kullanıma sunulması ile birlikte çok daha geniş bir alan içerisinde hızlı bir şekilde veri transferinin yapılması mümkün olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.